Tuchořickým dobrovolníkům je 130 let

Veronika Salášková 2012-09-25 08:29:00

Tuchořice – Výročí 130 let od založení Sboru dobrovolných hasičů Tuchořice se rozhodli oslavit ve velkém stylu. Zasloužilí členové sboru dostali ocenění, celá jednotka pak zbrusu nový prapor, který na místě požehnal liběšický farář otec Vilém. Poté se průvod v čele s hasiči přesunul k místní požární zbrojnici. Více snímků z oslav najdete zde.

Zde přítomní uctili památku zemřelých členů sboru symbolickou minutou ticha a položením květin u pamětní desky. Poté se již Tuchořičtí hasiči mohli pochlubit zbrojnicí, která v uplynulých letech dostala nový vzhled. Poté byly pro příchozí připraveny ukázky práce hasičů – vyproštění zraněného z havarovaného vozidla, uhasení požáru auta a slaňování ze třicet metrů vysokého výsuvného žebříku. O hudební doprovod se postarala kapela Žatečanka pana Filípka. Návštěvníci mohli během dne shlédnout vystavenou požární techniku včetně dvaceti vozidel. „Oslavu výročí  jsme letos pořádali poprvé a myslím, že se akce vydařila,” řekl starosta Tuchořic Ladislav Kubiska.

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Peruc

Bližší info na webu obce Peruc. Nástup 1. srpna 2024, přihlášky zasílejte do 17. května 2024.
WWW: https://peruc.cz/
E-mail: podatelna@peruc.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA ZŠ A MŠ Vilémov

Bližší informace na webu Obce Vilémov u Kadaně.
Tel.: 474398146
WWW: https://www.obec-vilemov.cz/
E-mail: vilemov@obce-cv.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video