Všechno nejlepší k 102. narozeninám!

Jan Vnouček 2011-06-16 06:00:00

Podbořany – Neuvěřitelné sto druhé narozeniny oslavila paní Růžena Zipsová. V Domově pro seniory v Podbořanech, kde žije společně se svou dcerou, jí ve středu 8. června připravili příjemnou neformální oslavu. Nechyběli na ní významní gratulanti, vynikající dort, poctivé chlebíčky a perlivé šampaňské. 

Nejstarší klientka ústavu ukázala, že chuť k jídlu jí rozhodně nechybí. Se všemi si připila „bublinkami“ a pak se pustila do připravených pochoutek. „Paní Zipsová může jíst všechno, i sladké. Je v dobré kondici, v současné době myslím bere jen jeden lék,“ reagovala na udivené pohledy nezasvěcených ředitelka ústavu. „Taky je jí stále do zpěvu, třeba dneska si už od rána zpívá,“ potvrdila věčně usměvavá Marie Henlínová, že její schovanka neztratila ani radost ze života. Růžena Zipsová se dožila tak požehnaného věku, přestože má za sebou velice těžký život. Rodilá Slovenka byla se svým mužem, italským legionářem Františkem Zipsem, za druhé světové války členkou odbojové organizace Černý lev. Za ukrývání několika partyzánů strávila přes dva roky v koncentračním táboře Terezín, kde byla bita a týrána. Za odbojovou činnost si vysloužila vyznamenání od prezidenta Edvarda Beneše. Ocenění se dočkala i její dcera, která jako holčička při výslechu na rodiče nic neprozradila. „Když jsem jim nic neřekla, tam do mě ten gestapák takhle kopnul,“ vzpomínala Jiřina Mandíková na zlou chvíli. Darovanou knihu za statečnost jí osobně podepsal prezident Beneš. Po válce se celá rodina usídlila v Zeměchách u Loun. Růžena Zipsová tam pracovala jako kuchařka ve škole, pak vařila v žatecké Frutě a naposledy v Elektroporcelánu v Lounech. Jiřina Mandíková teď ale nemůže vynachválit jejich současný domov. „Chci moc poděkovat vedení, sestrám a všem zaměstnancům za dobrou práci a obsluhu. Je nám tady moc dobře,“ nedá dopustit na prostředí podbořanského Domova pro seniory.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video