Nejstarší obyvatelka Loun miluje pivo a řízky

Redakce 2012-09-25 13:46:00

Louny – V neuvěřitelné pohodě přivítala ve čtvrtek 20. září Emilie Žáčková starostu Loun Radovana Šabatu.  Toho dne totiž slavila své 97. narozeniny a je tak nyní nejstarším obyvatelem Loun. Paní Emilie žije v Lounech u dcery Marty již 30 let a prozradila, že pracovala až do svých 75 let. A práce to nebyla vždy jednoduchá, opravdovou dřinu zažila v železárnách nebo cementárně. Více fotek z oslavy najdete zde.

Pochází z 12 dětí a výčet měst a míst naznačil, že bydlela snad ve všech koutech Čech. Na oslavu narozenin přijela do Loun i druhá dcera paní Emilie Růžena. Ta bydlí od sedmdesátých let v německých Brémách a na maminku prozradila, že i dnes si pochutná na buřtech, řízečku, buchtě či kusu špeku. „A velice oblíbenou pochoutkou maminky je i syrová cibule“, dodává paní Růžena.  Sama oslavenkyně se pak také přiznala, že ještě nedávno chodila na Výstaviště na jedno pivečko. Téměř denně poctivě odpočívá a odpoledne si jde podle počasí před dům posedět, jak se říká „podrbat“ s ostatními seniorkami. Paní Emilie Žáčková se zajímá o veškeré dění kolem a tak ještě hodně hezkých narozenin oslavenkyni přeje i naše redakce.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video