Sobotní koncert neonacistů na Liďáku ukončila předčasně policie

Veronika Salášková 2012-10-03 00:43:00

Žatec – Neuplynulo ani půl roku a v Lidovém domě v Žatci se minulou sobotu konal další koncert neonacistů. Letos již druhý. Zúčastnila se ho asi stovka posluchačů. Policie v průběhu akce provedla uvnitř objektu několik kontrol a zadržela její tři účastníky. Nakonec pak koncert předčasně ukončila.

Na koncertu v Lidovém domě měly v sobotu 29. září vystoupit kapely, které podle sdružení Antifa, jež se zabývá informačním a praktickým bojem s neonacismem a ultrapravicí, opěvují rasismus a antisemitismus. Pořádat ho zde měla německá produkční společnost, která je také spojována s hnutím neonacistů. O tom, že se tento koncert připravuje, jsme informovali v jednom z minulých čísel Žateckých novin. Ně-kolik lidí se na nás následně obrátilo s dotazem, proč je jim v Lidovém domě umožněno akci pořádat. „Lidový dům pronajímáme každému zájemci. Sobotní akce byla navíc nahlášena jako rockový koncert,“ reagoval na náš dotaz majitel objektu Jan Greisiger.
Účastníci koncertu se začali na místo konání akce sjíždět v sobotu okolo 19. hodiny. Většinou postávali a čekali před Lidovým domem, několik z nich zašlo do blízké restaurace. Do Lidového domu byli vpuštěni přibližně v 19,30. Samotný koncert měl začít ve 20 hodin.
Už okolo půl deváté akci poprvé kontrolovali policejní těžkooděnci. „Při kontrole účastníků koncertu byl zadržen občan cizího státu, který měl viditelně na opasku závadový symbol, dále byl zadržen občan cizího státu, který se dopouštěl závadového chování,“ sdělil tiskový mluvčí lounské policie poručík Tomáš Krupička. Podle sdělení byli do sobotních opatření ke koncertu nasazeni policisté pořádkové a dopravní policie, kriminalisté SKPV Louny a Speciální pořádková jednotka Ústí nad Labem. Celkem 84 policistů. Policejní kontroly se s postupujícím večerem opakovaly. „Z důvodu opakovaného protiprávního jednání a po vyhodnocení dané situace byli v 23.15 do prostoru Lidového domu nasazeni policisté Speciální pořádkové jednotky, při čemž byl na místě zajištěn závadový materiál a zajištěna jedna osoba cizí státní příslušnosti. Při zásahu nebyl nikdo zraněn ani nevznikla žádná škoda,“ popsal další postup Tomáš Krupička. Koncert byl poté o půlnoci pořadatelem ukončen. Původně měl přitom trvat až do dvou hodin ráno. Přívrženci neonacistického hnutí se do Žatce nevypravili poprvé.  Podobný koncert se na Lidovém domě konal přibližně před pěti měsíci 20. dubna, ve stejný den, jako se narodil Adolf Hitler. Tomu předcházelo setkání ctitelů Třetí říše v roce 2009 opět v prostorách Liďáku.

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video
O Budulínkovi poněkud netradičně ;-)

Loutková pohádka Klubu knihomolů v žatecké knihovně 22. 2.

Přehrát video