Žatec navštívili izraelští novináři

Veronika Salášková 2012-10-08 00:00:00

Žatec – Sedm izraelských novinářů přiletělo v neděli 23. září do České republiky. Nejprve zavítali do Žatce, poté odjeli do Karlových Varů a v týdnu pak odcestovali do Prahy. Účelem této cesty bylo provést zástupce médií z Izraele po zajímavých destinacích v ČR, které mají navíc spojitost s židovskou historií. Doprovázel je Lukáš Přibyl, nový ředitel Českého centra v Tel Avivu.

Město chmele kromě dalších historických památek a Chrámu chmele a piva a jeho věže nabídlo k prohlídce židovskou synagogu a židovský hřbitov a připomnělo významný příběh Československa o letecké pomoci v roce 1948, kdy ze žateckého vojenského letiště byla zajišťována pomoc novému židovskému státu. „Přímo v kapli na hřbitově jsme hostům promítli náš 15minutový dokumentární film, kde o leteckém mostu z roku 1948 hovoří pamětníci, a který je prvním dílem seriálu Židé na Žatecku,“ sdělil Petr Šimáček, zástupce žateckých rodáků. Tento projekt prezentovali při předloňské návštěvě v Izraeli společně se zástupci Nadačního spolku Saaz/Žatec a Židovské obce Teplice.  Večer se hosté setkali v Karlových Varech také se starostkou Žatce Zdeňkou Hamousovou. „Tato návštěva novinářů jistě přispěje k rozvoji turistického ruchu mezi Českou republikou a Izraelem, a také konkrétně k prezentaci našeho města,“ uvedla starostka Hamousová, která na následné tiskové besedě zodpovídala četné dotazy přítomných zástupců médií.
Předseda Nadačního spolku Saaz/Žatec Otokar Löbl izraelské novináře podrobně seznámil s dalšími plány v rámci projektu Židé na Žatecku, kdy se bude pokračovat v pořizování dokumentárního filmu výpovědí pamětníků o životě Židů v Žatci a také v přípravě vzniku nového Česko-německo-židovského muzea v Žatci.

Komentáře

Nabídky práce

DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz


ÚČETNÍ - paveldvorsky.cz s.r.o. Žatec

Přijmeme účetní, praxe 5 a více let, nástupní plat 30.000 - 38.000 Kč. Benefity: penzijní připojištění, služební telefonní číslo, stravenkový paušál, možnost práce na home-office.
Kontakt: Ing. Pavel Dvorský Ph.D.
Tel.: 415210415
WWW: https://paveldvorsky.cz/
E-mail: info@paveldvorsky.cz


ZÁSTUP DO RECEPCE, PRÁDELNY - Domov pro seniory v Žatci

Práce na DOHODU O PROVEDENÍ PRÁCE, vhodné i pro příjemce důchodu.
Kontakt: Ing. Eva Hajná
Tel.: 739 429 601
E-mail: hajna@dpszatec.cz

Poslední videa

Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video
Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video