Žatec navštívili izraelští novináři

Veronika Salášková 2012-10-08 00:00:00

Žatec – Sedm izraelských novinářů přiletělo v neděli 23. září do České republiky. Nejprve zavítali do Žatce, poté odjeli do Karlových Varů a v týdnu pak odcestovali do Prahy. Účelem této cesty bylo provést zástupce médií z Izraele po zajímavých destinacích v ČR, které mají navíc spojitost s židovskou historií. Doprovázel je Lukáš Přibyl, nový ředitel Českého centra v Tel Avivu.

Město chmele kromě dalších historických památek a Chrámu chmele a piva a jeho věže nabídlo k prohlídce židovskou synagogu a židovský hřbitov a připomnělo významný příběh Československa o letecké pomoci v roce 1948, kdy ze žateckého vojenského letiště byla zajišťována pomoc novému židovskému státu. „Přímo v kapli na hřbitově jsme hostům promítli náš 15minutový dokumentární film, kde o leteckém mostu z roku 1948 hovoří pamětníci, a který je prvním dílem seriálu Židé na Žatecku,“ sdělil Petr Šimáček, zástupce žateckých rodáků. Tento projekt prezentovali při předloňské návštěvě v Izraeli společně se zástupci Nadačního spolku Saaz/Žatec a Židovské obce Teplice.  Večer se hosté setkali v Karlových Varech také se starostkou Žatce Zdeňkou Hamousovou. „Tato návštěva novinářů jistě přispěje k rozvoji turistického ruchu mezi Českou republikou a Izraelem, a také konkrétně k prezentaci našeho města,“ uvedla starostka Hamousová, která na následné tiskové besedě zodpovídala četné dotazy přítomných zástupců médií.
Předseda Nadačního spolku Saaz/Žatec Otokar Löbl izraelské novináře podrobně seznámil s dalšími plány v rámci projektu Židé na Žatecku, kdy se bude pokračovat v pořizování dokumentárního filmu výpovědí pamětníků o životě Židů v Žatci a také v přípravě vzniku nového Česko-německo-židovského muzea v Žatci.

Komentáře

Nabídky práce

NEXEN TIRE hledá talenty

Nabízené pozice: Operátor výroby, operátor kvality, operátor logistiky, údržbář - elektro, operátor technologie, specialista plánování výroby, operátor R&D, účetní.
Tel.: +420733123733
WWW: https://www.nexentire.com/cz/company/recruit/
E-mail: prace@nexentire.com


ELKTRIKÁŘ - INTERMONT OPATRNÝ JIRKOV

Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení, 13. a 14. plat, odměny, stravné, sick days a další benefity. Požadujeme vzdělání v oboru elektro, ŘP sk. B, NV 194/2022 (dříve vyhl. 50/78).
Kontakt: Dagmar Křížová
Tel.: 775868949
WWW: https://intermont-opatrny.cz/
E-mail: krizova@intermont-opatrny.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Rada Městyse Ročov vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ŘEDITELE/ŘEDITELKY Základní školy Ročov. Bližší informace na: https://www.obec-rocov.cz/
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
WWW: https://www.obec-rocov.cz/
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video