Žatec navštívili izraelští novináři

Veronika Salášková 2012-10-08 00:00:00

Žatec – Sedm izraelských novinářů přiletělo v neděli 23. září do České republiky. Nejprve zavítali do Žatce, poté odjeli do Karlových Varů a v týdnu pak odcestovali do Prahy. Účelem této cesty bylo provést zástupce médií z Izraele po zajímavých destinacích v ČR, které mají navíc spojitost s židovskou historií. Doprovázel je Lukáš Přibyl, nový ředitel Českého centra v Tel Avivu.

Město chmele kromě dalších historických památek a Chrámu chmele a piva a jeho věže nabídlo k prohlídce židovskou synagogu a židovský hřbitov a připomnělo významný příběh Československa o letecké pomoci v roce 1948, kdy ze žateckého vojenského letiště byla zajišťována pomoc novému židovskému státu. „Přímo v kapli na hřbitově jsme hostům promítli náš 15minutový dokumentární film, kde o leteckém mostu z roku 1948 hovoří pamětníci, a který je prvním dílem seriálu Židé na Žatecku,“ sdělil Petr Šimáček, zástupce žateckých rodáků. Tento projekt prezentovali při předloňské návštěvě v Izraeli společně se zástupci Nadačního spolku Saaz/Žatec a Židovské obce Teplice.  Večer se hosté setkali v Karlových Varech také se starostkou Žatce Zdeňkou Hamousovou. „Tato návštěva novinářů jistě přispěje k rozvoji turistického ruchu mezi Českou republikou a Izraelem, a také konkrétně k prezentaci našeho města,“ uvedla starostka Hamousová, která na následné tiskové besedě zodpovídala četné dotazy přítomných zástupců médií.
Předseda Nadačního spolku Saaz/Žatec Otokar Löbl izraelské novináře podrobně seznámil s dalšími plány v rámci projektu Židé na Žatecku, kdy se bude pokračovat v pořizování dokumentárního filmu výpovědí pamětníků o životě Židů v Žatci a také v přípravě vzniku nového Česko-německo-židovského muzea v Žatci.

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video
O Budulínkovi poněkud netradičně ;-)

Loutková pohádka Klubu knihomolů v žatecké knihovně 22. 2.

Přehrát video