Studenti rozjeli petici proti neonacistům

Veronika Salášková 2012-10-10 00:35:00

Žatec – Žatečtí studenti vytáhli do boje proti neonacismu a ultrapravici. Hlavním důvodem, který je k tomu vedl, jsou časté koncerty neonacistů pořádané v Žatci. V pátek 5. října, kdy se měl na náměstí Svobody konat předvolební mítink Dělnické strany sociální spravedlnosti, se rozhodli proto uspořádat protestní setkání na Kruhovém náměstí. To se ale během příprav přerodilo v petiční akci.

„Nakonec jsme zvolili formu petice, která zůstane otevřená až do konce října. Na konci října budou podepsané petiční archy oficiálně předány vedení města s tím, že doufáme, že na ni dostaneme nějakou reakci,“ sdělil Radek Holodňák, člen petičního výboru.
V petici stojí, že níže podepsaní občané znepokojení z množících se aktivit neonacistické scény ve městě a nesouhlas s pořádáním akcí krajní pravice. Zároveň text obsahuje výzvu určenou radě města, aby podobným akcím napříště zamezila.
„Uvědomujeme si, že radnice nemá žádnou přímou kompetenci k tomu, aby to mohla nějak ovlivnit, ale nenapadlo nás, na koho jiného bychom se v tomto případě měli obrátit. Doufáme, že když se obrátíme na radnici, tak se tím budou zabývat a dají jasné stanovisko, že neonacistické koncerty do Žatce nepatří a že to postupně povede k tomu, aby radnice všemi možnými zákonnými způsoby znepříjemňovala neonacistům pořádání a konání podobných akcí,“ shrnul cíle petice Radek Holodňák.
Od 15,30 do 17 hodin, kdy byl mítink na Kruhovém náměstí ukončen, se organizátorům petice podařilo získat 233 podpisů. Na internetu následně sdělí organizátoři prostřednictvím Facebooku na stránce Žatec proti neonacistům kontakty na osoby a veřejná místa, kde bude možno petici podepsat.

Komentáře

Nabídky práce

DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz


ÚČETNÍ - paveldvorsky.cz s.r.o. Žatec

Přijmeme účetní, praxe 5 a více let, nástupní plat 30.000 - 38.000 Kč. Benefity: penzijní připojištění, služební telefonní číslo, stravenkový paušál, možnost práce na home-office.
Kontakt: Ing. Pavel Dvorský Ph.D.
Tel.: 415210415
WWW: https://paveldvorsky.cz/
E-mail: info@paveldvorsky.cz


ZÁSTUP DO RECEPCE, PRÁDELNY - Domov pro seniory v Žatci

Práce na DOHODU O PROVEDENÍ PRÁCE, vhodné i pro příjemce důchodu.
Kontakt: Ing. Eva Hajná
Tel.: 739 429 601
E-mail: hajna@dpszatec.cz

Poslední videa

Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video
Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video