Louny si stěžují na okolní obce. Nechtějí přispívat na lékařskou pohotovost

Pavel Macák 2012-10-11 00:08:00

Louny – Vyhodnotit fungování ambulantní pohotovostní péče pro dospělé a pro děti v Lounech dostal nyní od rady města za úkol projednat a vyhodnotit v komisi pro zdravotnictví její předseda Petr Tyl.

„Informace o využitelnosti mám za období duben až srpen. V těchto měsících navštívilo lékařskou pohotovost v Lounech večer v pracovních dnech celkem 123 dospělých obyvatel z Loun a 130 lidí z ostatních obcí lounského regionu. O víkendech se jednalo o 298 Louňáků a292 ostatních. Podobná situace je i v návštěvnosti dětské pohotovostní ambulance. Z Loun přišlo v pracovní dny večer 117 a z ostatních obcí 149 dětí, o víkendech 226 z města a 254 z okolí. Tato čísla jasně ukazují na to, že lékařská pohotovostní služba je velice potřebná. Správné , jak je vidět, bylo též zajištění zubní pohotovosti, kterou za první měsíc vyhledalo 130 pacientů ,“ uvedl statistické údaje starosta Radovan Šabata.
Otázkami zůstává, proč se obce Lounska nechtějí finančně podílet na zajištění této lékařské pohotovostní služby a proč jen město Louny, potažmo jeho občané, musí být mecenášem pro ostatní obyvatele regionu. „Město Louny na zajištění této služby vynakládá ročně přes dva miliony korun. Pro srovnání celý Ústecký kraj dává na lékařskou pohotovost čtyři miliony. Opravdu by bylo potřeba, aby v našem regionu přispívaly určitým dílem všechny obce. Ze statistiky je vidět, že ambulantní pohotovostní péči využívají lidé ze všech koutů regionu,“ dodal starosta. Také o tomto téma se bude hovořit dnes odpoledne na setkání starostů z  regionu, které se uskuteční na lounské radnici.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video
O Budulínkovi poněkud netradičně ;-)

Loutková pohádka Klubu knihomolů v žatecké knihovně 22. 2.

Přehrát video