Louny si stěžují na okolní obce. Nechtějí přispívat na lékařskou pohotovost

Pavel Macák 2012-10-11 00:08:00

Louny – Vyhodnotit fungování ambulantní pohotovostní péče pro dospělé a pro děti v Lounech dostal nyní od rady města za úkol projednat a vyhodnotit v komisi pro zdravotnictví její předseda Petr Tyl.

„Informace o využitelnosti mám za období duben až srpen. V těchto měsících navštívilo lékařskou pohotovost v Lounech večer v pracovních dnech celkem 123 dospělých obyvatel z Loun a 130 lidí z ostatních obcí lounského regionu. O víkendech se jednalo o 298 Louňáků a292 ostatních. Podobná situace je i v návštěvnosti dětské pohotovostní ambulance. Z Loun přišlo v pracovní dny večer 117 a z ostatních obcí 149 dětí, o víkendech 226 z města a 254 z okolí. Tato čísla jasně ukazují na to, že lékařská pohotovostní služba je velice potřebná. Správné , jak je vidět, bylo též zajištění zubní pohotovosti, kterou za první měsíc vyhledalo 130 pacientů ,“ uvedl statistické údaje starosta Radovan Šabata.
Otázkami zůstává, proč se obce Lounska nechtějí finančně podílet na zajištění této lékařské pohotovostní služby a proč jen město Louny, potažmo jeho občané, musí být mecenášem pro ostatní obyvatele regionu. „Město Louny na zajištění této služby vynakládá ročně přes dva miliony korun. Pro srovnání celý Ústecký kraj dává na lékařskou pohotovost čtyři miliony. Opravdu by bylo potřeba, aby v našem regionu přispívaly určitým dílem všechny obce. Ze statistiky je vidět, že ambulantní pohotovostní péči využívají lidé ze všech koutů regionu,“ dodal starosta. Také o tomto téma se bude hovořit dnes odpoledne na setkání starostů z  regionu, které se uskuteční na lounské radnici.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz


ÚČETNÍ - paveldvorsky.cz s.r.o. Žatec

Přijmeme účetní, praxe 5 a více let, nástupní plat 30.000 - 38.000 Kč. Benefity: penzijní připojištění, služební telefonní číslo, stravenkový paušál, možnost práce na home-office.
Kontakt: Ing. Pavel Dvorský Ph.D.
Tel.: 415210415
WWW: https://paveldvorsky.cz/
E-mail: info@paveldvorsky.cz


ZÁSTUP DO RECEPCE, PRÁDELNY - Domov pro seniory v Žatci

Práce na DOHODU O PROVEDENÍ PRÁCE, vhodné i pro příjemce důchodu.
Kontakt: Ing. Eva Hajná
Tel.: 739 429 601
E-mail: hajna@dpszatec.cz

Poslední videa

Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video
Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video