Ocenění za výjimečný čin

Lucie Steklá 2025-11-17 10:02:00

V pondělí odpoledne si z rukou ředitele Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje Petra Bureše převzal ocenění za výjimečný čin záchrany života pan Marek Lahovský.

 Marek je strojvedoucí Českých drah, který v nedávné době na Lounsku poskytl sraženému muži velmi profesionální první pomoc a významně tak přispěl k jeho záchraně. ,,Velmi si vážím Vašeho činu. Ne každý člověk je schopný poskytnout první pomoc tak rychle a především správně,“ řekl k ocenění ředitel Petr Bureš. Poděkování a ocenění se zúčastnili také náměstci ředitele Ondřej Kounovský a Michal Kout.

       (zsu), foto: archiv ZZS ÚK

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Varhany a chrámový sbor na poutní mši sv. Petra a Pavla v Podbořanech

Iša Barák hraje každou neděli při mši v kostele na varhany a doprovází zpěv chrámového sboru, když písně sami nacvičí (s varhaníkem mívají jen generálky). Video je z poutní mši 29. 6. 2025.

Přehrát video
Kaple sv. Anny v Hlubanech o Štědrém dnu pro vás otevřena...

Pozvání Mirky Farkasové na Štědrý den 24. 12. 2024.

Přehrát video