Slibované hřiště: Letos možná, příští rok určitě

Jan Vnouček 2012-10-14 00:09:00

Podbořany – Dětské hřiště u školní „plechové“ budovy KORD? Slibujete nám ho už od roku 2009, a stále se nic neděje! Vyčítá vedení města školská rada Základní školy Husova 276 v Podbořanech.  Je to bouře ve sklenici vody. Hřiště chceme udělat a uděláme, ale zatím na něj nebyly prostředky. Reaguje na výzvu podbořanský místostarosta Karel Honzl, sám člen této rady.

„Obrátila se na nás zastupitele ředitelka 1. ZŠ. Již 26. srpna 2009 totiž školní radu na základě předchozí žádosti informoval místostarosta p. Honzl, že akce je zahrnuta do rozpočtu na rok 2010. Jelikož k realizaci nedošlo, 13. října 2010 zaslala škola radě města další žádost o vybudování hřiště. 27. dubna 2011 byli zástupci města opět na jednání školské rady. Vybudování hřiště bylo navrženo rozdělit do tří etap s ohledem na zateplování školních budov. Jelikož jsem se dozvěděl, že červená budova 1. ZŠ (tzv. plechovka) se v dohledné době zateplovat nebude, o čemž už se však ví několik let, myslím si, že nic nebrání tomu, aby se hřiště vybudovalo. V tomto roce se ale opět nic neděje,“ sdělil městský zastupitel Petr Mojžíš, který chce vedení města v tomto smyslu na příštím zastupitelstvu dotazovat.
„Nejdřív se čekalo, až proběhne zateplení červené plechové budovy KORD, aby se hřiště při zateplování nepoškodilo. Když z toho sešlo, zase jsme čekali, jak dopadnou dotace na zateplení dvou škol a domu dětí a šetřili si peníze na povinnou finanční spoluúčast. Teď už víme, kolik jsme dostali, takže věřím, že zastupitelé hřiště zařadí do rozpočtu na příští rok. Anebo se možná udělá ještě letos. Sám budu navrhovat, aby byla na stavbu hřiště uvolněna částka 150 až 200 tisíc Kč a realizace proběhla do konce dubna 2013,“ slíbil Honzl.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


Koštice ředitel/ka ZŠ a MŠ

Obec Koštice vyhlašuje konkurz na místo ŘEDITELE/ŘEDITELKY ZŠ a MŠ Koštice. Uzavírka přihlášek 31.3.2023. Nástup 1.8.2023. Více info na stránkách obce a školy.
Tel.: 602680130
WWW: https://obeckostice.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

O Budulínkovi poněkud netradičně ;-)

Loutková pohádka Klubu knihomolů v žatecké knihovně 22. 2.

Přehrát video
Žatec: krmení kachen u řeky

V neděli 19. 2. vysvitlo sluníčko - rodiny s dětmi vyrazily k Ohři ke kačenkám :-)

Přehrát video