Na děti upozorní řidiče nápis na silnici

Veronika Salášková 2011-06-22 09:38:00

Žatec – V žateckých ulicích Studentská a Svatopluka Čecha možná přibudou nápisy na vozovce Pozor děti. Mají na děti upozornit řidiče. Dopravní komise se nejprve zabývala podnětem rady města ohledně možnosti zřízení přechodu pro chodce mezi stadionem Mládí a dětským hřištěm ve Studentské ulici. Dopravní komise ale zřízení tohoto přechodu nedoporučila a místo tohoto opatření navrhla vyznačit na vozovku vodorovným dopravním značením nápis POZOR DĚTI. 

Tento nápis, pokud bude odsouhlasen Dopravním inspektorátem Policie ČR Louny, bude s ohledem na školská zařízení vyznačen na několika místech v ulici Studentská a Svatopluka Čecha. Svislé dopravní značení není v plánu.  „Důvodem tohoto opatření je upozornění řidičů na možný pohyb dětí a studentů v těchto ulicích. Přesný počet těchto značek, termín zhotovení ani cenu Vám zatím nemohu sdělit,“ vysvětlil vedoucí odboru dopravy Jiří Dobruský. Teprve až bude vše odsouhlaseno DI PČR a vydáno příslušné povolení, provedou Technické služby zhotovení nápisu.

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video