Ulovili lišku na počest

Jan Vnouček 2012-10-26 00:44:00

P. Rohozec – Patnáct jezdců na koních, smečka psů, jedna mrtvá liška a zástup diváků. To byla sobotní imitace honu na lišku v Podbořanském Rohozci. Oproti loňskému roku, kdy se dala mlha krájet a viditelnost byla nulová, se tentokrát nad rohozeckými loukami vznášel jen lehký mlžný opar, takže si každý mohl přijít na své. Více fotek z akce najdete zde.

Oproti loňku chyběl také dlouholetý organizátor této lovecké kratochvíle Splinter van Everdingen, který před rokem tragicky zahynul pádem z koně při jiném honu na lišku, a čestný host minulého ročníku herec Václav Vydra.
Program zahájila hubertská mše v kapli sv. Nordburgy, kterou celebroval podbořanský děkan Alexander Siudzik, a také vzpomínka na mrtvého holandského přítele. Následovalo občerstvení a pak už za bývalou rohozeckou školou vlastní ukázka tohoto „sportu“.
Nejprve se natáhla pachová stopa lišky. A pak se za ní vydala psí smečka i skupina českých, holandských a anglických jezdců. Hon nově řídila paní  Relinde Schepers – Bok. Atraktivní podívaná byla zakončena „ulovením“ lišky a příjezdem honců mezi obecenstvo. Akci pořádala Honlišácká společnost Rohozec.
Honu na lišku se už tradičně účastnil se svou „Doupovskou jízdou“ jeho spolupořadatel a vášnivý nimrod Martin Gutzer. Na snímku nad rozdivočelou psí smečkou.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz


ÚČETNÍ - paveldvorsky.cz s.r.o. Žatec

Přijmeme účetní, praxe 5 a více let, nástupní plat 30.000 - 38.000 Kč. Benefity: penzijní připojištění, služební telefonní číslo, stravenkový paušál, možnost práce na home-office.
Kontakt: Ing. Pavel Dvorský Ph.D.
Tel.: 415210415
WWW: https://paveldvorsky.cz/
E-mail: info@paveldvorsky.cz


ZÁSTUP DO RECEPCE, PRÁDELNY - Domov pro seniory v Žatci

Práce na DOHODU O PROVEDENÍ PRÁCE, vhodné i pro příjemce důchodu.
Kontakt: Ing. Eva Hajná
Tel.: 739 429 601
E-mail: hajna@dpszatec.cz

Poslední videa

Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video
Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video