Houby na tisíc způsobů

Veronika Salášková 2012-11-21 00:21:00

Žatec – Již 29. degustaci nakládaných hub uspořádal ve čtvrtek 15. října Houbařský spolek Žatec. Konala se tradičně v Žatci na Chaloupce. Třicet dva vzorků hub tentokrát ochutnávala třináctičlenná degustační komise. Z jejích členů měl nejlepší skóre Vladimír Zavadil, který se svým bodováním jednotlivých vzroků nejvíce přiblížil konečným výsledkům. Více snímků z degustace naleznete zde.

V první kategorii zvítězila se svou směsí Marie Antošová, jako druhý se umístil Jozef Spodniak s václavkou. Jozef Spodniak zabodoval i se svým dalším vzorkem – čirůvkou dvoubarevnou, s níž zvítězil ve druhé kategorii. Druhé místo v ní obsadil Pavel Dombaj, předseda žateckého spolku. Umístěním na těchto postech si tito houbaři vysloužili postup na celostátní ochutnávku nakládaných hub. Její letošní ročník se v březnu konal v Žatci v Hotelu Černý orel, pořádal ji právě Houbařský spolek Žatec.

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video