Pionýři slavili srpem a kladivem

Jan Vnouček 2012-11-20 08:35:00

Podbořany, Blšany – 23 let po pádu komunistického režimu si Česká republika nemůže vybrat, jestli chce výročí 17. listopadu 1989 slavit jako Den boje za svobodu a demokracii nebo jako Svátek blbé nálady. Na Podbořansku se mu ale v sobotu rozhodli vzdát hold kulturou a zábavou. V Podbořanech měli k připomenutí tzv. Sametové revoluce v kulturním domě připravenou projekci filmu z prostředí českého předlistopadového undergroundu …a bude hůř, který byl natočen podle knihy podbořanského rodáka Jana Pelce.

A v Blšanech si zase na počest „shození“ bývalého režimu shodili pár kuželek.  Do Bowling baru totiž v recesistickém duchu dorazili svazáci a pionýrky ve stylových krojích, aby si to rozdali o srp a kladivo. Ty ale nezískal nejuvědomělejší člen SSM, ale naopak ten s nejhorším kádrovým profilem. Plnění bowlingového plánu poslední pětiletky budovatelé prokládali četbou pravého výtisku Rudého práva z revolučního dne a prohlídkou výstavky socialistických hraček. Odborový svaz RBH  (Revolučního bowlingového hnutí) zajistil pracujícím také poukázky na občerstvení. Celkové výsledky Sametového turnaje na sportovní stránce.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video