Mikulášský jarmark se Švejkem

Jan Vnouček 2012-12-11 17:05:00

Nepomyšl – Co se stane, když se potká svatý Mikuláš, Švejk, farář a starosta? Ne to není začátek vtipu, ale recept na pořádný Mikulášský jarmark, který druhou adventní sobotu uspořádali v Nepomyšli. Pátý ročník své svatomikulášské pouti tentokrát uchopili ve stylu někdejší podunajské monarchie. Atmosféru doby počátku minulého století věrně navodil zpěvák, herec a moderátor Přemysl Kubiška alias Josef Švejk a jeho kapela C. a k. šraml z plzeňského divadla. Snímky z akce najdete zde.

„Pojali jsme to tímto způsobem na počest naší letos zrestaurované sochy sv. Mikuláše a u příležitosti odhalení nové pamětní desky z jejího podstavce,“ osvětlila celou dramaturgii jedna z organizátorek Zdenka Lněníčková.  Podle dokumentů nalezených v podstavci sochy měla být vztyčena v roce 1907, v době Rakouska-Uherska. „Nevíme proč, to se pro nás pokouší z poškozených dokumentů vyluštit v archivu, ale víme kdy. Taky víme, že na podstavci sochy byla kdysi deska s nápisem. Nevíme ale, co na ní bylo. Proto jsme vymysleli vlastní text, nechali ho vytesat na desku a vložili ji tam, aby byl náš patron Mikuláš kompletní,“ doplnila zastupitelka městyse a předsedkyně jeho kulturní komise.
Desku s připomínkou loňské oslavy 650. výročí odhalil za zvuků salv Švejkovy maškumpačky starosta Josef Lněníček a požehnal jí podbořanský děkan Alexandr Siudzik.  Na programu dále byly dobové písně, zábavné soutěže, rodinné bubnování, pohádka a  vystoupení Šimona Pečenky s repertoárem Waldemara Matušky. Došlo samozřejmě i na mikulášskou nadílku a rozsvícení vánočního stromu. Za slunečného mrazivého počasí, kdy k zimní idyle chyběl pouze napadlý sníh, bylo co utrácet ve stylovém tržišti.  a
Na snímku právě nepomyšlský starosta Josef Lněníček prohrál v nerovném souboji s Josefem Švejkem o rychleji vypité pivo.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video