Vyladěná sokolovna září novotou

Pavel Macák 2012-12-11 17:26:00

Slavětín – Městys Slavětín zažil uplynulý pátek velkou událost. Konalo se zde slavnostní otevření nového kulturně společenského centra, který vznikl rekonstrukcí sokolovny. Před historickou budovou, která byla od roku 1921 místem sportovního i společenského a kulturního dění v obci, se shromáždily desítky místních občanů a po oficiálním přestřižení pásky, kterého se zúčastnil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a starosta městysu Jaroslav Jandl, se všichni usadili do perfektně opraveného a nábytkem nově vybaveného sálu. Více snímků ze slavnosti najdete zde.

Starosta Jandl ve svém projevu vzpomenul historii místního spolku Sokol, který zde byl ustaven v roce 1903, ale i jeho touhu mít vlastní tělocvičnu se zázemím. To se devadesátce členů z vlastní sbírky a úvěrů nakonec podařilo a sokolovna sloužila prakticky do přelomu tisíciletí, ale zub času se na ni silně podepsal. Od roku 2006 je objekt ve vlastnictví obce, ale teprve v letošním roce se vedení podařilo získat na jeho rekonstrukci dotaci ve výši 4,9 milionu korun z fondu Ústeckého kraje. Za to také starosta hejtmanovi a celému vedení kraje v závěru svého projevu poděkoval. S přáním, aby nové kulturní centrum dobře sloužilo všem občanům městysu a mikroregionu pak vystoupil hejtman Bubeníček a předseda mikroregionu Antonín Lanc.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video