Vyzkoušeli si pohyb na vozíku

Redakce 2013-01-27 00:23:00

Tuchořice – Základní školu v Tuchořicích navštívila v pondělí 14. ledna Jaroslava Panská, aby žákům řekla něco o životě handicapovaných, o šikaně a varovala je, před cizími lidmi. Pracuje totiž jako preventista kriminality. Zároveň vede taneční kroužek „Roztančená kolečka“, který sdružuje vozíčkáře, jejich přátele a kamarády. Vzhledem k tomu, že již 20 let svého života prožila na vozíčku, ví o všedních starostech i radostech handicapovaných vše.

Dopoledne tematicky rozdělila na tři části. První část věnovala životu handi-capovaných a tomu, jaké cesty vedou k vozíku. Také všechny seznámila s Martinou, svou asistentkou  a dcerou v jedné osobě a se svým asistenčním psem „Dinou“. Ve druhé části mluvila o prevenci kriminality, jak poznat šikanu, co je to šikana, jaké má formy a jak se zachovat, když se někdo dostane do role oběti. Ve třetí části děti varovala před cizími lidmi a radila jim, jak se v různých situacích zachovat.
Někteří z žáků si vyzkoušeli, jaké je pohybovat se na vozíku.  Měli si také možnost zkusit, jak se tančí s vozíkem. Přednáška byla velice zajímavá a děti nakreslily pro Jaroslavu Panskou velké množství obrázků.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video