Příští plesová sezóna v Lounech už na Zastávce!?

Pavel Macák 2013-01-30 00:25:00

Louny – Studie řešení prostoru kulturního domu Zastávka v Lounech, kterou pro město vypracoval pražský architekt Ondřej Beneš, vzala na svém jednání na vědomí rada města a současně zadala vypsání výběrového řízení na zpracování projektové dokumentace podle této studie.

„Předpokládáme, že zpracování projektu bude v co nejkratší době, abychom mohli vypsat výběrové řízení na dodavatele rekonstrukce a práce byly okamžitě zahájeny s tím, že zde chceme někdy v listopadu zahájit letošní plesovou sezónu,“ uvedl starosta Radovan Šabata.
Město se nejprve pustí do rekonstrukce hlavního sálu, jeviště a přísálí, kde bude občerstvení a také bývalé restaurace v přízemí, kde by měl vzniknout malý sál. „Zachována bude restaurace v prvním patře, která bude také poskytovat služby i mimo konání plesů a společenských zábav. Postupně chceme také upravit suterén budovy, kam by měl být vybudován vlastní vchod a kde by mohly najít zázemí naše taneční kluby. Vstup do objektu nebude z Poděbradovy ulice, ale z boku, aby hluk příchozích a odchozích návštěvníků plesů nerušil zdejší obyvatele. Studie je velice zajímavá a objekt řeší celkově. Odhadované náklady na rekonstrukci se pohybují kolem pěti milionů korun. Zvažujeme také, zda tento kulturní dům pronajmeme, či zda jej bude spravovat některá z našich příspěvkových organizací,“ doplnil Šabata.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video