Dobrovolníci mohou s krví i do Žatce

Veronika Salášková 2013-03-11 00:08:00

Žatec – Dobrovolní dárci krve z řad Žatečanů by si měli v brzké době oddechnout. Město plánuje zřídit v budově polikliniky nové odběrné místo. Radní města už schválili pořízení projektové dokumentace. V současné chvíli musí ten, kdo chce darovat krev, zajet buď do Kadaně, Loun, nebo do Chomutova, kde se nachází nejbližší odběrná místa. Není proto divu, že návrh na zřízení odběrného místa v žatecké nemocnici vzešel z řad samotných dárců, kterých je v Žatci a okolních obcích velký počet. 

„Pokud vše půjde dobře, mohli bychom odběrné místo otevřít v poslední čtvrtině letošního roku,“ odhadl místostarosta Jan Novotný. Vypočítal, že předtím bude třeba získat celou řadu povolení včetně těch od hygieniků a zdravotních pojišťoven. „Snažíme se to co nejvíc urychlit,“ dodal Novotný.
Odběrné místo by chtělo město zřídit v prvním patře polikliniky poblíž pohotovosti. Pro žateckou nemocnici by to znamenalo jak rozšíření kvality služeb, tak i vylepšení její ekonomické situace.

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video