Milovníci taneční zábavy se mohou těšit na podzim

Pavel Macák 2013-03-23 00:06:00

Louny – V loni v říjnu odkoupilo město Louny budovu bývalé Zastávky, kterou již začalo vyklízet a následně ji chce rekonstruovat a provozovat jako kulturní dům města, který Lounům v současné době chybí. K dnešnímu dni je již uzavřeno výběrové řízení na projektovou dokumentaci, jejíž součástí bude i prezentace navrhovaného řešení. 

Vybráno bylo Sdružení architektů z Prahy Krýslová – Medková, které za 208 tisíc Kč projekt zpracovává. Projektovou dokumentaci bude vzhledem k umístění budovy v památkové zóně nutné projednávat s oddělením památkové péče. Velký důraz se klade na architektonické řešení a vybavení interiéru, které by se mělo vrátit zpět do třicátých let minulého století, ve kterém budova vznikla. Ve stejném duchu budou navržena i okna a fasáda domu. Rekonstrukce bude rozvržena do několika etap. V první řadě však bude nutné vyčistit budovu od současných vestaveb, které sloužily k rozdělení prostoru velkého sálu. Hotová projektová dokumentace bude předána začátkem června letošního roku a bezprostředně poté bude následovat výběrové řízení na dodavatele stavby. Se slavnostním otevřením sálu se počítá již v následující plesové sezóně.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video