Velikonoční náladu přinesou jarmark, pivo i trhy

Veronika Salášková 2013-03-26 10:10:00

Žatec – Velikonoce jsou letos brzy, Velikonoční pondělí připadlo na apríl – 1. dubna. Muzeum K. A. Polánka v Žatci si na poslední březnový týden připravilo bohatý program aktivit, které souhrnně nazvalo Muzejní jar-maření. V jeho průběhu se návštěvníci muzea budou moci mimo jiné seznámit s technikami zdobení velikonočních kraslic.

V pondělí 25. března, kdy velikonoční týden odstartoval, ukazovala Z. Brodská z Litvínova zdobení kraslic sítinou jezerní. O den později představí Š. Šupejová ze Žatce zdobení kraslic voskovým reliéfem. Ve středu 27. a čtvrtek 28. března naučí A. Hájková z Loun zájemce ozdobit kraslice korálky. Zdobení velikonočních perníčků bude ve středu, čtvrtek a pátek ukazovat J. Twumová z Loun, perníčky pak budou mít zájemci možnost i ochutnat. Techniky pletení z proutí představí zase pan Suchomel z Ročova, který nabídne také hotové výrobky k prodeji. Děti se mohou těšit také na ukázky zvířat, které na čtvrtek 28. a pátek 29.3.  přichystá základní organizace Českého svazu chovatelů Žatec. Co by to ale bylo za Muzejní jarmaření bez jarmarku. Ten bude probíhat od pondělí do pátku. Po všechny dny budou mít zájemci možnost zakoupit dřevěné ozdoby od D. Koláře z Blatna, medovinu a preclíky od R. Svobody z Loun, cibulový porce-lán z výroby Českého porcelánu Dubí a velikonočních dekorace ze sušiny od M. Kvardová z Tuchořic. V úterý a ve středu se k nabídce přidá ještě keramika od J. Koštialové ze Žatce a ve středu ještě prodej minizákusků a koláčků Cukrárna Svěženka Kralovice u Plzně.
V Chrámu chmele a piva si na své přijdou milovníci pěnivého moku – na Zelený čtvrtek 28. března uvařil chrámový Minipivovar U Orloje speciální zelené pivo, které se zde začne ve čtvrtek čepovat.
V pátek 29. a v sobotu 30. března se také budou na náměstí Svobody konat Velikonoční farmářské trhy s doprovodným programem.

Komentáře

Nabídky práce

ÚDRŽBÁŘ - GSOŠ Podbořany

Gymnázium a Středí odborná škola, Podbořany, shání ÚDRŽBÁŘE. Na plný úvazek, předpokládaný nástup 1. 9. 2024. Životopisy posílejte na e-mail: skola@gsospodborany.cz
WWW: https://www.gsospodborany.cz/
E-mail: skola@gsospodborany.cz


Učitel odborných předmětů - GSOŠ Podbořany

Gymnázium a Středí odborná škola, Podbořany, shání UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ - elektrotechnických, gastronomických, instalatérských. Na plný úvazek, předpokládaný nástup 1. 9. 2024. Životopisy posílejte na e-mail: skola@gsospodborany.cz
WWW: https://www.gsospodborany.cz/
E-mail: skola@gsospodborany.cz


VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

POŽADUJEME: vzdělánÍ zdravotnického směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou * finanční ohodnocení dle platných platových tarifů (10. platová třída/délka praxe) pro zdravotníky vč. zvláštního příplatku, příplatku za práci o víkendu a svátcích + odměny * 5 týdnů dovolené * příspěvek na dovolenou * příspěvek na penzijní pojištění * příspěvek na stravování * příspěvek na vitamíny a očkování * možnost dalšího vzdělávání. NÁSTUP IHNED
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz


Kurátor Chmelařského muzea - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: průvodcovské služby s komentovanými prohlídkami * zpracování účetních dokladů (evidence skladu, pokladny apod.) * účast na veletrzích cestovního ruchu a kulturních akcích ve městě * aktualizace webových stránek muzea a fb * obnova a realizace expozic muzea. Požadujeme: SŠ vzdělání zakončené maturitou * dobré komunikační dovednosti * základní znalost AJ * znalost NJ výhodou * praxe v cestovním ruchu výhodou * samostatnost, ochota učit se novým věcem. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Operátor CNC mechatronického soustruhu, obráběč kovů

Náplň práce: obsluha a programování CNC obráběcího centra (soustruhu) * stanovení obráběcích parametrů a sestavení nástrojů a materiálů * kontrola nastavení strojů a kontrola nástrojů, kontrola průběhu práce během výrobního procesu * provádění kontrolního měření vyráběných součástek pomocí různých měřících a zkušebních přístrojů. Požadujeme: SŠ/SOU vzdělání - technické strojní * znalost řídícího systému Fagor * znalost čtení technických výkresů * schopnost samostatně určit technologický postup soustružení a zvolit potřebné nástroje a materiály. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video