Žatecké hroby vykradli vězni propuštění Klausem

Veronika Salášková 2013-04-10 00:05:00

Žatec – Vykradače hrobů, kteří řádili v severních i středních Čechách, se v minulých dnech podařilo zadržet policistům Ústeckého kraje. Trojice zlodějů se specializovala na vybírání starých německých hrobů, v nichž kradla zejména zubní zlato, medaile a cennosti. Vloupala se také na žatecký hřbitov, kde vykradla čtyři hrobky.

Pachatelé v Žatci u starých německých hrobů odsunuli vrchní kamenné desky zakrývající vchody do hrobek. U dvou plechových rakví pak vystříhali otvor, kterým se dostali ke kosterním ostatkům. V obou případech chyběla nebožtíkům spodní část čelisti, kterou pachatelé ukradli. Jeden z trojice zlodějů už byl za stejný čin odsouzen spolu se svým komplicem v loňském roce. Díky lednové amnestii prezidenta Václava Klause se však dostal na svobodu a krátce na to se do vykrádání hrobů pustil znovu.
„Zloději vykradli přes sto rakví na celkem devatenácti hřbitovech,“ sdělila kriminalistka Helena Pšeničková. Zlato pachatelé přetavili a prodali výkupcům kovů. Policie pachatele ve věku 50, 39 a 32 let zadržela v Lovosicích po návratu z posledního lupu v Libčicích nad Vltavou. Hrozí jim až pět let vězení. V okrese Louny kradli kromě Žatce také na hřbitově v Očihově.

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video