Úvod   /   Zprávy   /   Kořeny by mohly čistit

Kořeny by mohly čistit

Pavel Macák 2013-04-28 00:25:00

Brloh, Nečichy – Velice svízelnou situaci nyní musí řešit vedení města Louny v otázce odpadních vod v obcích Brloh a Nečichy. Doposud měly tyto obce výjimku ze zákona a odpadní vody mohly být vypouštěny do dešťové kanalizace. Toto povolení ovšem brzy skončí a je tedy třeba tento stav změnit. Rada města proto nyní rozhodla, že bude přistoupeno k vypracování studií proveditelnosti koncepce odkanalizování těchto obcí výstavbou kořenových čistíren odpadních vod.

„Nejprve těmito studiemi musíme zmapovat, zda je vůbec možné využít tyto ekologické kořenové čistírny v podmínkách obou obcí. Pokud to možné bude, pak bychom nechali zpracovat projekty a řešili výstavbu. Zatím co v Brloze bychom pozemky pro výstavbu nádrží měli, v Nečichách by se nejprve muselo hledat vhodné místo a následně pozemky odkoupit,“ uvedla mluvčí radnice Renáta Čapková.
Podobných ekologických čistíren není v Česku mnoho. Výstavba jedné přijde podle počtu obyvatel, kteří jsou na kořenovou čistírnu napojeni, zhruba jeden milion korun. Zkušenosti ze zahraničí ukazují, že tento způsob čištění odpadních vod rostlinami je velice efektivní.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video