Úvod   /   Zprávy   /   Kořeny by mohly čistit

Kořeny by mohly čistit

Pavel Macák 2013-04-28 00:25:00

Brloh, Nečichy – Velice svízelnou situaci nyní musí řešit vedení města Louny v otázce odpadních vod v obcích Brloh a Nečichy. Doposud měly tyto obce výjimku ze zákona a odpadní vody mohly být vypouštěny do dešťové kanalizace. Toto povolení ovšem brzy skončí a je tedy třeba tento stav změnit. Rada města proto nyní rozhodla, že bude přistoupeno k vypracování studií proveditelnosti koncepce odkanalizování těchto obcí výstavbou kořenových čistíren odpadních vod.

„Nejprve těmito studiemi musíme zmapovat, zda je vůbec možné využít tyto ekologické kořenové čistírny v podmínkách obou obcí. Pokud to možné bude, pak bychom nechali zpracovat projekty a řešili výstavbu. Zatím co v Brloze bychom pozemky pro výstavbu nádrží měli, v Nečichách by se nejprve muselo hledat vhodné místo a následně pozemky odkoupit,“ uvedla mluvčí radnice Renáta Čapková.
Podobných ekologických čistíren není v Česku mnoho. Výstavba jedné přijde podle počtu obyvatel, kteří jsou na kořenovou čistírnu napojeni, zhruba jeden milion korun. Zkušenosti ze zahraničí ukazují, že tento způsob čištění odpadních vod rostlinami je velice efektivní.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Peruc

Bližší info na webu obce Peruc. Nástup 1. srpna 2024, přihlášky zasílejte do 17. května 2024.
WWW: https://peruc.cz/
E-mail: podatelna@peruc.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA ZŠ A MŠ Vilémov

Bližší informace na webu Obce Vilémov u Kadaně.
Tel.: 474398146
WWW: https://www.obec-vilemov.cz/
E-mail: vilemov@obce-cv.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video