Lenešice vydražily cukrovar

Pavel Macák 2013-04-29 00:28:00

Lenešice – Také Lenešickým se vyplatilo členství v Místní akční skupině Vladař, když jejím prostřednictvím získala obec dotaci ve výši 350 tisíc na zhotovení územního plánu. Na jeho vyhotovení pracuje teplický architekt Antonín Olžbut již delší dobu a ke schválení zastupitelstvu by měl být předložen do konce letošního roku. „Na vyhotovení a schválení územního plánu obce máme poměrně dost času. Hotov by totiž měl být podle vládního nařízení do konce roku 2015, ale jak je zřejmé, bude dokončen zhruba o rok dříve,“ uvedl místostarosta Jan András.

V nedávné době se vedení obce podařilo v aukci vydražit starý a nevyužívaný objekt cukrovaru včetně pozemků za cenu 1,58 milionu korun. „Museli jsme se do této aukce zapojit, aby cukrovar nekoupil někdo jiný a nevytvořil zde něco jiného, co nezapadá do našich představ. Rozhodně bychom zde neradi viděli například průmyslovou zónu. Obec se již nemá kam rozšiřovat a tak nový územní plán zde bude počítat s výstavbou rodinných domů. Objekty cukrovaru budeme proto postupně během dvou až zří let demolovat, lokalitu chceme vybavit inženýrskými sítěmi a vytvářet zde prostor pro stavební parcely. Kolik se zde bude moci postavit rodinných domů, to by měl ukázat až samotný územní plán,“ dodal starosta Karel Nováček.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video