Petice nechce mít z Loun Kocourkov

Redakce 2013-05-02 13:02:00

Louny – Na zasedání zastupitelstva města Louny 22. dubna byla zastupitelům předána petice, která měla za cíl poukázat na neutěšený stav parkování v centru města a to zejména v okolí autobusového nádraží. Petiční archy byly občanům k dispozici v průběhu měsíců leden – březen letošního roku na několika místech a podepsalo je celkem 279 občanů. 

Zástupce petičního výboru Jaroslav Turek ve svém vystoupení upozornil především na skutečnost, že se město sice snaží vytvořit dostatek parkovacích míst tak, aby to korespondovalo s nárůstem motorových vozidel, ale přitom zcela nečinně přihlíží tomu, jak již vybudovaná parkoviště v centru města (především Na Valích, Komenského nám. a pod.) zejí, díky špatné cenové politice, prázdnotou a naopak ulice na jih od ulice Osvoboditelů jsou od časného rána zcela přecpaná parkujícími auty. Jedním z hlavních problémů spatřuje petiční výbor v tom, že v okolí autobusového nádraží neexistují vhodná parkovací místa pro celodenní parkování (odstavné parkoviště) za rozumnou cenu, která by umožnila občanům dojíždějícím za prací autobusem zaparkovat své vozidlo jinam, než do přilehlých uliček, čímž dojde k jejich totálnímu zacpání na celý den. V této souvislosti se jeví prázdná parkovací místa na Komenského náměstí a v celé ulici Na Valích obzvlášť komicky. Jinými slovy řečeno: „Louny mají dostatek parkovacích míst, ale nikdo na nich neparkuje“. Tato věta by snad byla správná, kdyby se jednalo o Kocourkov a ne o Louny v 21. století. Nesmyslně zvolená cenová politika jasně ukazuje, že někdy méně znamená více. Jestliže na padesáti parkovacích místech parkuje celkem osm aut (konkrétní stav z 22. 4. 2013 ve 13.45 hod) za 20 Kč na hod. pak je za hodinu vybráno 160 Kč. Pokud by byla sazba pouze 10 Kč/hod., pak by s největší pravděpodobností tato parkovací místa využilo mnohem více automobilistů a konečný finanční efekt by mohl i výrazně překročit stávající tržby. Konec konců tuto jednoduchou věc nedávno pochopili i telekomunikační operátoři a zásadním způsobem snížili sazby za neomezená volání a přitom neočekávají žádný výrazný pokles svých tržeb.
Iniciátoři petice předali zastupitelům města i fotografickou dokumentaci, která nejen dokazuje absolutní nevyužívání „cenově nedostupných“ parkovacích míst, ale i devastaci stromořadí v ulici U Matky Boží. Petiční výbor má připravena určitá řešení, ale nyní záleží na vedení města Louny, zda bude mít zájem s petičním výborem na řešení neutěšené situace spolupracovat. Zkušenosti z ostatních měst ukazují, že při rozumném přístupu je možné i tento nelehký problém vyřešit ke spokojenosti nejen většiny občanů, ale i dotčených podnikatelských subjektů. I iniciátoři petice si ale uvědomují, že v této situaci neexistuje řešení, které by bylo ideální úplně pro všechny.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Vernisáž výstavy Ivy Mokré v Mederově domě d Žatci

V sobotu 25. 3. byla zahájena výstava "Svět víl" Ivy Mokré z Ústí nad Labem, chalupářky z Řepan u Lubence. Autorka návštěvníkům zahrála na harmoniku i spolu si zazpívali...

Přehrát video
Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video