Máme traktory a né, že né!

Pavel Macák 2013-05-14 13:29:00

Líšťany – Líšťanští dobrovolní hasiči se rozhodli, že Den vítězství oslaví po svém a uspořádali na terénní trati v chmelařském areálu již druhý ročník traktoriády. Burácení zahradních traktůrků domácí i sériové výroby a dokonce i nablýskaných veteránů, bylo slyšet na míle daleko. Letos se sem sjelo sice „jen“ osmnáct strojů, ale zájem diváků byl o ně nejen v depu, ale i na trati, kde všechny jezdce bouřlivě povzbuzovali, veliký. Více snímků ze zajímavé akce najdete zde.

Členitou třísetmetrovou trať organizátoři závodu pod vedením velitele hasičů Jaroslava Vokrouhlíka, oproti minulému roku ještě více rozčlenili a to dávalo nejen pilotům, ale i jejich strojům pořádně zabrat. Po prohlídce trati vyrážely stroje po jednom. Některé se v náročném terénu jen tak ploužily, ale jiné zvládaly záludnosti bravurním způsobem. Rozhodně nechyběly adrenalinové okamžiky. To když se například Petru Šprynarovi „splašil“ jeho stroj, vyhodil ho ze sedla a sám nekontrolovaně prorazil plot a zastavil se až o stěnu ubytovny. Naštěstí se nikomu nic nestalo a Šprynar následně dojel do cíle. Kdo nakonec skončil v osmi kategoriích na bedně, nebylo a není vůbec důležité. Podstatné bylo, že se všichni ve sváteční den skvěle bavili. Na snímku je Josef Purkyt se svým podomácku vyrobeným strojem Rudá hvězda, který pamatuje osvobození republiky.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Johannes Brahms - Uherský tanec č. 5 na Vánočním koncertě

Symfonický orchestr Konzervatoře Teplice pod taktovkou dirigenta Jiřího Knotte bravurně zahrál v pátek 12. 12. večer mj. Uherský tanec č. 5 a sklidil velký aplaus

Přehrát video
Historická opona akad. malíře Oskara Brázdy spuštěná před začátkem koncertu

Městské divadlo v Žatci se v pátek 12. prosince 2025 zaplnilo do posledního místa – tradiční vánoční koncert byl zcela vyprodán.

Přehrát video