Staročeské Máje v novém

Jan Vnouček 2013-05-14 13:48:00

Vroutek – Přestože v sobotu vládlo na většině našeho území chladné a deštivé počasí, ve Vroutku bylo hodně veselo. Konaly se zde totiž obnovené Staročeské máje. Zástup čtyřicetipěti májovníků vyrazil do ulic, aby provedl v kole svobodné dívky i zadané dámy a při hudbě, tanci a dobrém pití připomněl jaru, že už by to mohlo konečně vzít pořádně do rukou. Více snímků najdete zde.

Vroutecká omladina se při starodávném zvyku navíc pochlubila novým šatem. „Zatím máme dvacet dívčích krojů v růžové a černé variantě a šest nových oděvů pro dráby,“ informoval David Šebesta z pořádajícího občanského sdružení Budíček. Jen škoda, že slušivé košilky, šaty a zástěry byly často kvůli přecházející studené frontě skryty pod bundami a svetry. Tanečníci se ještě pro letošek museli pokojit s vypůjčenými vestami a kalhotami z Kryr. „Nové kroje pro chlapce pořídíme s podporou města až příští rok,“ doplnil Šebesta.
Na voze zapřaženém za traktor jim k tanci pořádně od podlahy hrála lounská skupina Šruml. „Příští rok plánujeme pozvat Žatečanku a chtěli bychom i vůz tažený koňmi, ale to záleží na financích,“ přemýšlejí Vroutečtí už nyní o příštím ročníku. Oslavy jara a mládí zakončilo ruční poražení (ručně postavené) májky a večerní májová zábava s Išou Barákem.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

ELKTRIKÁŘ - INTERMONT OPATRNÝ JIRKOV

Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení, 13. a 14. plat, odměny, stravné, sick days a další benefity. Požadujeme vzdělání v oboru elektro, ŘP sk. B, NV 194/2022 (dříve vyhl. 50/78).
Kontakt: Dagmar Křížová
Tel.: 775868949
WWW: https://intermont-opatrny.cz/
E-mail: krizova@intermont-opatrny.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Rada Městyse Ročov vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ŘEDITELE/ŘEDITELKY Základní školy Ročov. Bližší informace na: https://www.obec-rocov.cz/
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
WWW: https://www.obec-rocov.cz/
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz

Poslední videa

Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video
Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video