Úvod   /   Kultura   /   Neobvyklá mše

Neobvyklá mše

Redakce 2013-05-25 00:30:00

Velká Černoc – O tom, že tradiční římskokatolická mše může být duchovním i nevšedním kulturním zážitkem, se přesvědčují návštěvníci kostela Sv.Václava ve Velké Černoci díky dokončené opravě chrámových varhan a spolupráci několika tamějších hudebníků.

Z obvyklé mše, po nastudování hrané a zpívané liturgie – ordinária Anatolem Čajkou na varhany a zpěvů v podání Jany Tukové a Iny Čajkové, se ve spolupráci se sloužícím P.Mgr.Josefem Hurtem stává opravdu nečekaný a k meditaci navozující prožitek. Ve sluneční nedělní odpoledne 5. května tento dojem umocnilo navíc vystoupení pěveckého sboru a sólistů pěvecké školy „The School of Singing of Alena Andreeva“ z Prahy se spirituály, ale i sólovými přednesy krásných skladeb jako je árie Giuditty od F. Lehára, něžná Ave Maria od F. Schuberta a výborná akustika zdejšího barokního kostela naplnila jeho prostory také zádumčivými molovými tóny starých ruských balad od P. I. Čajkovského, K. Listova a N. V. Bogoslovského v autentickém podání tohoto pražského česko-ruského pěveckého sboru. Z jímavé atmosféry plání široké Rusi nás černošský spirituál Deep river blues přenesl do života jiného národa na jiných pláních – na jižanské bavlníkové plantáže a krásně podaná sóla a citlivý hlas pěveckého sboru nás dovedly k vyvrcholení koncertního vystoupení – k hudbě amerického skladatele A. L. Webbera, z jehož rozsáhlého díla pěvecký sbor a jeho sólisté přednesli kouzelně dojemnou píseň Memory z muzikálu Cats a tklivé i odhodlané vyznání Máří Magdalény „I don´t know to love him“ ze známého muzikálu Jesus Christ Superstar.
A pak už posluchači zaplněný kostel spountánním potleskem a květinami poděkoval sbormistryni a skvělé sopranistce Aleně Andreevě, jejímu pěveckému sboru a sólistům její soukromé pěvecké školy za příjemný zážitek i za její náročnou a precizní práci, kterou ve své pražské škole odvádí, o jejíž výsledky se s námi ráda podělila a zkrášlila tak svým příznivcům jeden z mnoha našich dnů. (JiČaj) Na snímku sólistka J. Lazareva při citlivém i temperamentním přednesu árie Giuditty od Franze Lehára. Foto: Josef Bláha

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video