Kryrští májovníci mají Právo

Jan Vnouček 2013-05-21 09:57:00

Kryry – Plné novinek, ale jinak v tradičně veselé náladě se odehrály Staročeské máje v Kryrech. Na padesát krojovaných mládežníků v sobotu vyrazilo do kryrských ulic s novým dřevěným symbolem práva májovníků, s novou vlajkou a konečně i s vlastním, vlastnoručně upraveným valníkem. Jejich průvod nabral sice kvůli deštivému ránu zpoždění a kvůli němu museli oželet i koňské dvojspřeží, ale postupně si vytancovali až slunečno a modrou oblohu. Více snímků zde.

Do skoku jim k tomu již posedmé hrála kapela Sobotěnka z Rakovníku. Podařený den zakončila májová zábava. Na snímku Kecal Jaroslav Janota s dřevěným „Právem“ a jedna z organizátorek Májů Jana Vágnerová.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video