Letní kino na koupališti

Jan Vnouček 2013-05-26 00:38:00

Podbořany – Improvizované letní kino chce od června zřídit město Podbořany na svém koupališti. Slibuje si od toho zvýšení návštěvnosti atraktivnějších venkovních projekcí, ale také úsporu nákladů na letní provoz kulturního domu.

Filmy se budou promítat s pomocí přenosného dataprojektoru na bílou zeď provozní budovy. Návštěvníci budou moci využít i otevřený stánek s občerstvením.
„Pamatuju si letní promítání na koupališti ještě jako kluk,“ zavzpomínal starosta Radek Reindl. Nezastírá ale ani finanční stránku věci. „Byl jsem teď v podbořanském kině na pěkném českém filmu a i se mnou tam bylo pět lidí. A to jsou běžné návštěvy i v jiných případech. To pak v létě nemá smysl pouštět světla a klimatizaci,“ přiznává.
„Předpokládám tak 3 až 4 letní projekce a uvidíme, jaký bude zájem diváků a zda se to osvědčí,“ plánuje.
Na podbořanském koupališti jsou přípravy na zahájení letní sezóny v plném proudu. Bazény jsou vyčištěné, napuštěné a přichystané. Tráva v areálu je již několikrát posekaná, aby se zabránilo vzniku „tvrdého“ strniště. První plavci mohou teplotu vody okusit v sobotu 1. června.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video