Podmáčený svah sjel i se zdí

Veronika Salášková 2013-06-13 00:15:00

Nečemice – Opěrná zeď u silnice pod kostelem v Nečemicích se v minulém týdnu zřítila v délce 35 metrů. Zeď ujela spolu se svahem nad ní kvůli velkému množství srážek v posledních dnech. Přitom byla opravena asi před devíti lety a byla podle slov starosty Ladislava Kubisky v celkem dobrém stavu. Na vrchu kopce se nachází ohradní zeď okolo kostela, která nyní ujíždí také a není v dobrém stavu. Vypadávají z ní větší bloky kamenů. Ohradní zeď je navíc památkově chráněná.

„Svah je bohužel ve větší míře odtržen souběžně s horní zdí někde i za ní a bude nutné toto celé sanovat. Velmi hrubý odhad je asi 300 až 400 kubíků zeminy a zajištění a sanace je odhadnuta na přibližně 5 milionů korun,“ sdělil Ladislav Kubiska starosta Tuchořic, pod něž Nečemice spadají. „Postup bude takový, že dle statického posudku se to zatím nechá na svém místě, zpracuje se projekt a následovat by měla oprava v co nejkratším termínu,“ dodal Kubiska.

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Johannes Brahms - Uherský tanec č. 5 na Vánočním koncertě

Symfonický orchestr Konzervatoře Teplice pod taktovkou dirigenta Jiřího Knotte bravurně zahrál v pátek 12. 12. večer mj. Uherský tanec č. 5 a sklidil velký aplaus

Přehrát video
Historická opona akad. malíře Oskara Brázdy spuštěná před začátkem koncertu

Městské divadlo v Žatci se v pátek 12. prosince 2025 zaplnilo do posledního místa – tradiční vánoční koncert byl zcela vyprodán.

Přehrát video