Vesnice Žatecka se bavily při Srandě bez plotů

Veronika Salášková 2013-06-25 13:53:00

Deštnice – Letošní ročník Srandy bez plotů se konal v sobotu 22. června v Deštnici na místním fotbalovém hřišti. Sportovního klání se zúčastnilo čtrnáct družstev z celkem šestnácti obcí Mikroregionu Žatecko, jehož jsou hry tradiční akcí. Pořádající Deštnice vybrala za téma Nech brouka žít. Disciplíny proto byly inspirovány životem hmyzu. Akci slavnostně zahájili v 11 hodin starostka Deštnice Martina Bartošová, starostka Měcholup Doris Černíková a moderátor celého dne bavič Josef Alois Náhlovský. Více fotek z akce najdete zde. 

Družstva obcí se vzápětí představila ve volné disciplíně, jíž byla mravenčí spartakiáda. Na skladbu Michala Davida Poupata předvedly jednotlivé týmy nejen své kostýmy, ale také cvičební sestavu, již si připravily. Poté již následovala první z disciplín nazvaná výstižně Housenka. Členové družstev se při ní museli postupně přeplazit přes své ležící kolegy a postupně se tak dostat až za čáru. Druhý soutěžní úkol prověřil spolupráci skupin a jejich schopnost jednotně se pohybovat na lyžích pro šest osob jako Stonožky. Třetím oříškem bylo pro týmy stavění domečku z kvádříků, které nejprve musely jako Mravenečci pilně snést na místo stavby. Další tři disciplíny nesly názvy Kobylka, Včelka Máj  a Hovnivál. Na prvním místě se umístil domácí tým Deštnice. Stříbro získaly Tuchořice a bronz si odnesly Liběšice. Po celý den zajišťoval hudbu DJ Stephen, vystoupila také punk-rocková kapela coCk. Příchozí si mohli užít zábavu na pouťových atrakcích, projet se kočárem s koňmi a prohlédnout si minizoo.

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video