Úvod   /   Zprávy   /   Šmoulové v rekordu

Šmoulové v rekordu

Jan Vnouček 2013-06-26 00:29:00

Strojetice – Jak ve Šmoulí vesničce to vypadalo v sobotu ve Strojeticích. Místní osadní výbor tam totiž uspořádal dětský den na téma těchto modrých pohádkových postaviček a vyhlásil pokus o rekord v jejich počtu na jednom místě. Na malém hřišti se tak sešlo přes 65 Šmoulů a Šmoulinek, k vidění byl ale i zlý Gargamel s kocourem Azraelem. Více snímků z dětského dne najdete zde. 

Strojetičtí také svým dětem vyrobili krásné profesionálně vyhlížející kulisy, takže chvílemi to vypadalo opravdu jako v této belgické animované pohádce. Odpoledne zahájilo taneční vystoupení souboru Strojsyčáci. Na programu byla dále oblíbená pěna vyrobená členy SDH Kryry a chovatel šelem Jaroslav Káňa s ocelotem. Mezitím se děti mohly občerstvit nebo soutěžit o odměny. Hudební doprovod zajistil soundsystém Františka Nedvěda z Liběšovic. „Do organizace se zapojilo mnoho místních lidí a to je dobře,“ chválil své spoluobčany Josef Kolář, předseda strojetického osadního výboru.
Světový rekord v jejich počtu na jednom místě nakonec nepadl (podle Guinessovy knihy rekordů je to momentálně 451), ale to jistě nikomu ze cca 150 účastníků vydařené akce nevadilo. Na snímku počítá Taťka Šmoula své Šmouly.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz


Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video