Nad polem kroužili draci

Pavel Macák 2013-10-02 00:14:00

Louny – Počasí přálo drakům a dráčkům při letošní, již patnácté Drakiádě, pořádané Česko – ruskou společností na poli v západní části Loun. Sešlo se zde celkem sedmnáct závodníků od úplných prťat, až po školáky, ale všem většinou pomáhali jejich rodiče, kteří tuto netradiční soutěž pojali velice prestižně. „Touto akcí připomínáme dětem i dospělým událost, která se nedaleko Loun stala ve dnech 16. a 17. října v roce 1944, kdy se zde partyzánská skupina Korina střetla po výsadku na Mělcích s fašistickým oddílem a většina jejich členů byla postřílena,“ řekl na úvod Václav Sedláček. Snímky z drakiády zde.

Pak již závodníci nastoupili na startovní čáru a na povel vypustili k nebi své draky. Ne vždy se to podařilo na jedničku, ale nakonec všechna papírová, čí látková „monstra“ vzlétla a pokud se ve vzduch udržela více než tři minuty měla šanci na výhru v podobě sladkostí. Mezi předškoláky se nejvíc dařilo Tomáši Lunkimu, Štěpánu Štrymplovi a Elišce Keslové. U školáků měl největší výdrž na obloze drak Nicoly Bassy, dále Daniela Svatoše a Tomáše Ternera. „Kdo chtěl, mohl po závodě zhlédnout ukázky letadel a aut členů RC Modelář Dobroměřice, nebo si pochutnat na opečených bramborách,“ dodal Karel Sláma.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video