Žatec – V příštím týdnu navštíví Žatec prezident České republiky Miloš Zeman. Program jeho návštěvy se zatím připravuje, město má už ale jasno, čím prezidenta obdaruje. Chystá pro něj vitrážovou lampu, kterou vyrábí Lucie Sivická (na snímku při výrobě lampy pro prezidenta).
Konkrétně se bude jednat o stolní vitrážovou lampu s chmelovou tematikou. „Design lampy jsem vymyslela sama po poradě s ředitelem Chrámu chmele a piva Jaroslavem Špičkou,“ řekla žatecká umělkyně Lucie Sivická. Dodala, že výroba lampy jí zabere přibližně tři dny. „Vytvářím ji tzv. Tiffany technikou,“ popsala Lucie Sivická. Výrobou vitráží se zabývá od roku 1996, věnuje se jak technice Tiffany, tak i vitrážím do olova. Zhotovila rovněž vitrážovou lampu pro Václava Klause, kterou od města obdržel v roce 2011, když ještě jako úřadující prezident navštívil s manželkou Livií Žatec.
Miloš Zeman má do Žatce přijet ve čtvrtek 24. října. „Podrobnosti zatím dolaďujeme s kanceláří prezidenta,“ odpověděl nám místostarosta Jan Novotný na dotaz, jaký bude program Zemanovy čtvrteční návštěvy.