V nové školce už se ozývá dětský smích

Veronika Salášková 2013-11-12 09:58:00

Žatec – Nová třída mateřské školy, která vznikla v prostorách Základní školy Petra Bezruče, se dětem otevřela v pondělí 4. listopadu. Svou kapacitu má zcela naplněnou, navštěvuje ji dvacet osm dětí.

K vybudování další třídy mateřské školy se Žatec rozhodl poté, kdy se při jarním zápise do mateřských škol zjistilo, že pro řadu dětí místo ve školkách chybí. Žatecké maminky proto sepsaly petici za otevření další školky. Město se jim rozhodlo vyjít vstříc. Původně se uvažovalo, že nová třída mateřské školy vznikne v pavilonu Stříbro Základní školy logopedické. Nakonec však vedení města rozhodlo, že nová třída vznikne ve volných prostorách Základní školy P. Bezruče, správou ale bude spadat pod Základní školu a Mateřskou školu ve Dvořákově ulici.
Po provedení stavebních úprav se mateřská škola otevřela v pondělí 4. listopadu. Prohlédnout si školku však rodiče a děti, které ji budou navštěvovat, mohli přijít už ve čtvrtek 31. října a v pátek 1. listopadu, kdy trojice zdejších učitelek Mgr. Eva Diepoldová, Mgr. Lucie Buchalová a Mgr. Miroslava Ulbríková připravovala její prostory. „Této možnosti využil velký počet rodičů, kteří přišli i s dětmi,“ řekla nám učitelka Eva Diepoldová.
Otevřený prostor školky je rozdělen do tří částí – herní, výukové a odpočinkové, po nichž se mohou děti bezpečně pohybovat. Škola má také interaktivní tabuli na podporu edukace. Zakoupila ji z projektu Evropské unie Peníze školám. Na pořízení hraček zase škola dostala finanční dar od stavební společnosti NEPRO. Veškeré vybavení školky je zbrusu nové. „Barvy jsme si jako učitelky mohly vybrat samy. Zvolily jsme do třídy pomerančové a meruňkové tóny. Jejich výběr se odvíjel od barev koupelny,“ dodala Eva Diepoldová. Mateřská škola má také sama pro sebe k dispozici venkovní areál, který tvoří ohraničený prostor. V budoucnu na něm pro děti přibudou herní prvky.
V prvním týdnu se děti seznamovaly s prostředím mateřské školy, s učitelkami a kolektivem. V pondělí 4. listopadu tu s nimi mohli pobýt i rodiče. Společně s dětmi si hráli a zazpívali si u kytary. Zapojili se i do seznamovacích her. V dalších dnech se děti s pedagožkami vydaly na vycházky do nejbližšího okolí mateřské školy. „Děti se učí chodit ve dvojicích, učí se chodit po schodech, zvykají si na kolektiv, na pravidla a také na soužití v kolektivu jako takové,“ popsala náplň prvních dní malých školáků Eva Diepoldová. Poznamenala, že kromě tří předškoláků jsou ve třídě velmi malé děti, z nichž některým ještě ani nebyly tři roky a tudíž nemají s docházkou do mateřské školy žádné zkušenosti. „Navzdory krátké době ale vidím, že se děti den ode dne zlepšují. Rychle se také učí pracovat s interaktivní tabulí, baví je to. To je dobře, protože chceme podchytit interaktivní výuku ve všech oblastech vzdělávání,“ pochválila děti Eva Diepoldová. Dodala, že žáčci už se začali věnovat také rukodělným pracím ve výtvarném a pracovním vyučování – námětem prvních děl byl podzim.
Mateřská škola také plánuje, poté co si děti více zvyknou, nabídnout pro ně i jejich rodiče další aktivity. S rodiči by paní učitelky rády úzce spolupracovaly, naplánovaly si proto na tento týden s nimi setkání, kde se jich budou ptát, jestli školka splnila jejich očekávání.

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Vernisáž výstavy Ivy Mokré v Mederově domě d Žatci

V sobotu 25. 3. byla zahájena výstava "Svět víl" Ivy Mokré z Ústí nad Labem, chalupářky z Řepan u Lubence. Autorka návštěvníkům zahrála na harmoniku i spolu si zazpívali...

Přehrát video
Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video