Část kina se bourat nemusí, přestaví se

Jan Vnouček 2013-11-28 00:32:00

Podbořany – Architektonickou studii kompletní rekonstrukce podbořanského kina má na stole vedení města. Již dříve vypracované statické posudky totiž nepotvrdily nutnost zbourat praskající přístavbu budovy.

„Statici zjistili, že se nejedná o statické narušení. Problém je v tom, že se propadá podlaha a tím se bortí příčky. Příčinou je, že při výstavbě bylo špatně provedeno zhutnění podkladu. Není tedy nutno provést demolici přístavby, ale stačí v ní vybourat příčky, podklad pod podlahou lépe zhutnit a příčky znovu postavit,“ referuje starosta Radek Reindl.
Vypracovaná studie s tím již počítá a navíc navrhuje zapracování nových prvků, z kterých je nejvyšší představitel  podbořanské radnice nadšen. „Líbí se mi, že studie nenavrhuje nějaký obrovský zásah do budovy, ale lépe a funkčně využívá stávající prostory. Přesně v du-chu našeho hesla, co nejvíce práce za co nejméně peněz,“ pochvaluje si. Příkladem dává vznik nové kavárny, která by měla vchod z dosud nevyužitého prostranství. Provozovna by byla oddělena od zbytku domu, a mohla tak fungovat i samostatně. Zamlouvá se mu také prostorové řešení přístavby, kde se kromě kanceláře uvažuje o dvou hereckých šatnách a sociálním zařízení. Je spokojen i s naplánovanými změnami v patře objektu, kam by se pak měla přesunout městská knihovna.
Vyrostlo by tam informační centrum třeba s malým projekčním sálem,“ dívá se do budoucna. „Jonáš by se pak mohl nastěhovat po do prostor současné knihovny. Byl by blízko domu dětí a mládeže, hned u hezkého hřiště a ohniště. Společně by vytvořily velké centrum pro děti, které by tam měly určitě lepší vyžití,“ plánuje. Změny by se ale netýkaly pouze interiéru kina, ale došlo by i k zateplení jeho fasády a výměně oken.
Reindla také oslovilo architektonické řešení  prostranství před budovou, kde je nakreslena průchozí konstrukce porostlá zelení. Ta by opticky uzavírala náměstí a oddělovala ho od ulice Kpt. Nálepky a Příčné ulice.
„Všechno je to zatím jen vize a otázka až dalších let, ale pokud se to radním a zastupitelům bude zamlouvat, zřejmě bychom požádali o dotaci z regionálního operačního fondu,“ doplňuje Reindl.
Starosta Radek Reindl si prohlíží studii přestavby podbořanského kina. „Zbývá vyřešit přemístění vánočního stromu, s kterým navržené řešení nepočítá,“ směje se.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz


ÚČETNÍ - paveldvorsky.cz s.r.o. Žatec

Přijmeme účetní, praxe 5 a více let, nástupní plat 30.000 - 38.000 Kč. Benefity: penzijní připojištění, služební telefonní číslo, stravenkový paušál, možnost práce na home-office.
Kontakt: Ing. Pavel Dvorský Ph.D.
Tel.: 415210415
WWW: https://paveldvorsky.cz/
E-mail: info@paveldvorsky.cz


ZÁSTUP DO RECEPCE, PRÁDELNY - Domov pro seniory v Žatci

Práce na DOHODU O PROVEDENÍ PRÁCE, vhodné i pro příjemce důchodu.
Kontakt: Ing. Eva Hajná
Tel.: 739 429 601
E-mail: hajna@dpszatec.cz


ELEKTROMONTÉR - HANZL ŽATEC

Požadavky: USO/SŠ vzdělání elektrotechnické, ŘP sk. B (B+E) Nabízíme: hlavní pracovní poměr na dobu neurčitou, dobré finanční ohodnocení, 13. plat + prémie, příplatky za práci o víkendech, příspěvky na penzijní připojištění, pojistku proti škodě způsobené zaměstnavateli a další benefity.
Kontakt: Petr Hanzl
Tel.: 775 234 861
WWW: https://montaze-elektro.cz/
E-mail: hanzl@montaze-elektro.cz

Poslední videa

Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video
Ilustrátorka Ivona Knechtlová zavítala do žatecké knihovny

Piknik v režii Knihomolíků - tentokrát s ilustrátorkou nejen dětských knih, Ivonou Knechtlovou. 17. 5. odpoledne nechybělo čtení z knížky, workshop, ztvárnění svých snů...

Přehrát video