Starostové žádali hejtmana o pomoc. Nejvíce diskutovanými tématy byly dostavby silnic R7 a R6 a záchranka

Pavel Macák 2013-12-04 00:09:00

Louny – Setkání starostů z celého okresu Louny s hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem, jeho prvním náměstkem Stanislavem Rybákem a vedoucími několika odborů Krajského úřadu se uskutečnilo minulý čtvrtek v zasedací místnosti Městského úřadu v Lounech. Více snímků ze setkání zde.

Hejtman Bubeníček nejprve přítomným předestřel výsledky ročního působení vedení kraje od voleb krajských zastupitelů v loňském a následně dal prostor starostům, aby vznesli připomínky a náměty. Jako první vystoupil starosta Podbořan Radek Reindl, který poukázal na zvažované omezení rychlé záchranné služby na Podbořansku, která by podle krajského rozhodnutí měla jezdit s lékařem pouze přes den. „Je to nesmysl již proto, že se jedná o velký region, přes který prochází frekventovaná silnice I/6, kde jsou časté havárie,“ zdůvodňoval Reindl. Na jeho podporu vystoupil i starosta Blatna Václav Beneš. Ten také dodal, že zdejší region trápí likvidace obvodního oddělení Policie ČR v Kryrech a stoupající kriminalita. O omezení Zdravotnické záchranné služby hovořila rovněž starostka Žatce Zdeňka Hamousová. Starosta Obory Jiří Markup zase požádal hejtmana o to, aby se více zasadil o přípravu dostavby rychlostní komunikace R7 mezi Slaným a Postoloprty a stejný požadavek přednesl i starosta Loun Radovan Šabata, který ještě dodal, že je potřeba, aby se kraj zasadil i o rekonstrukci silničního průtahu městem, který má na starosti Správa a údržba silnic Dubí. Na nevyhovující přístup k nápravě nedostatků na silnici I/28 ze strany Ředitelství silnic a dálnic si stěžoval také starosta Rané Jaroslav Veselý a k problému nedostatečné dopravní obslužnosti do Třeskonic se vyjádřila také jedna přítomná občanka z této obce.
Hejtman Bubeníček přislíbil, že se bude přednesenými náměty zabývat a zejména v otázce dostavby R7 a R6 se pokusí vyjednávat s novým ministrem dopravy po sestavení vlády.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Vernisáž výstavy Ivy Mokré v Mederově domě d Žatci

V sobotu 25. 3. byla zahájena výstava "Svět víl" Ivy Mokré z Ústí nad Labem, chalupářky z Řepan u Lubence. Autorka návštěvníkům zahrála na harmoniku i spolu si zazpívali...

Přehrát video
Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video