Povede se obnovit křížovou cestu?

Jan Vnouček 2014-02-05 00:49:00

Kryry – Dnes již zapomenutá a poničená Křížová cesta z Kryr na vrchol Kostelního kopce možná znovu ožije. Sedm zastavení Bolestí Panny Marie, od jejichž výstavby letos uplyne 250 let, chce vedení města obnovit v rámci vybudování nové naučné stezky.

„Prošli jsme si to a našli jsme základy šesti ze sedmi zastavení. Povedlo se nám objevit i některé rozbité oltáříky. Nalezené bychom nechali opravit a další podle předloh znovu vyrobit. A pak bychom je vrátili na jejich původní místa,“ plánuje kryrský starosta Miroslav Brda.
Součástí projektu je i umístění série naučných tabulí, odpočinkových posezení a využití prostoru za Schillerovou rozhlednou, včetně vztyčení „interaktivního“ artefaktu. Obnovená křížová cesta by se ale neměla stát „mrtvou“ památkovou zónou. „Měla by to být naučná stezka žáků a města Kryry. Škola by se na ní měla výrazně podílet. Cílem  je vytvořit silnou vazbu na mladou generaci. Když zainteresujeme i děti, tak se o ni budou starat a chránit ji,“ prozrazuje svou ideu předseda kryrské kulturní komise Kamil Kraus.
Radnice chce při tvorbě naučné stezky spolupracovat s místní základní školou. V současné době s epřipravuje žádost o dotaci, která by celý projekt zafinancovala.
Křížová cesta v Kryrech byla postavena v roce 1764 a vedla od posledního domku na Malé straně pěšinou na vrchol k rozhledně. Foto: repro Stabilní katastr

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video