Konec loutkového divadla v Žatci?

Redakce 2014-02-19 10:17:00

Žatec – Budova Jitřenky už možná v budoucnu nebude domovskou scénou místních loutkářů. Objekt, kde se v Žatci léta hraje loutkové divadlo, je v havarijním stavu. Do střechy při větších lijácích zatéká, nevyhovující je elektro-instalace a neteče ani teplá voda. Žatečtí radní proto uložili řediteli divadla, jehož součástí Jitřenka je, aby připravil seznam nutných oprav i s vyčíslením předběžných nákladů. A město se pak rozhodne, jak bude dál postupovat.

„Rada města uložila řediteli divadla zjistit rozsah prací, které je potřeba v Jitřence udělat včetně předpokládaného odhadu finančních nákladů. Další plánované jednání máme, vzhledem k termínu jarních prázdnin, až 25. února, takže po tomto termínu budeme moudřejší,“ sdělila starostka Zdeňka Hamousová. Podle zástupce loutkařů V. Bajbory je stav objektu dlouhodobě špatný a postupně se zhoršuje. „Nejhorší je ta nejistota. Už to trvá tak tři, čtyři roky, kdy se po městě povídá, že se pravděpodobně ze dne na den Jitřenka zavře. Jak se v takovém ovzduší pracuje, jak se plánují pohádky, si asi umíte představit,“ sdělil obavy loutkářů V. Bajbora.
Podle našich informací jsou dva různé scénáře dalšího vývoje. Buď město opraví současný objekt Jitřenky. Nebo ho nabídne k prodeji a loutkářům najde jinou městskou budovu, kterou pak pro jejich potřeby upraví.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video