Zřítí se také kostel na Rané

Pavel Macák 2014-02-18 11:19:00

Raná – Velké obavy z toho, aby kostel Všech svatých nedopadl stejně jako kostel v nedalekých Lenešicích, kde se znenadání zřítila věž. Sesuv podloží pod tímto kostelem je totiž dlouhodobý. Trhá se nejen opěrná zeď kolem objektu, která ohraničuje sousedící hřbitov, ale už i samotný kostel. Aby nedošlo k neočekávanému zřícení, je objekt i okolí ohraničeno výstražnými páskami a cedulemi se zákazem vstupu.

„Celou situaci kolem této stavby řešíme s církví a s lounským stavebním úřadem. Samozřejmě, že se obáváme nejhoršího. Již v loňském roce jsme uskutečnili řadu opatření, abychom zamezili zatékání vody pod základy kostela a vyčistili jsme okolní hřbitov. Víc proto nemůžeme udělat,“ komentoval stav starosta Rané Jaroslav Veselý. „Nový postoloprtský farář Josef Peňas společně s litoměřickou diecézí, se kterým na této akci spolupracujeme, projevil velký zájem o to, aby se památka zachránila. V současné době zde probíhají speciální měření,“ dodal Veselý.
„Kostel kontrolovala naše pracovnice Renata Srkalová. Vlastník, římsko-katolická církev, na kontrolní prohlídce před týdnem předložil stanovisko statika, že zřícení nehrozí. Trhliny v objektu kostela vlastník monitoruje. Pozornost tomu bude nadále věnovat i ze strany stavebního úřadu,“ potvrdila vedoucí odboru stavebního úřadu a životního prostředí Městský úřad Louny Miloslava Kalivodová.
Hřbitovní zeď i vstup do kostela je ohraničen výstražnou páskou a cedulemi se zákazem vstupu. Foto: Pavel Macák

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video