Zřítí se také kostel na Rané

Pavel Macák 2014-02-18 11:19:00

Raná – Velké obavy z toho, aby kostel Všech svatých nedopadl stejně jako kostel v nedalekých Lenešicích, kde se znenadání zřítila věž. Sesuv podloží pod tímto kostelem je totiž dlouhodobý. Trhá se nejen opěrná zeď kolem objektu, která ohraničuje sousedící hřbitov, ale už i samotný kostel. Aby nedošlo k neočekávanému zřícení, je objekt i okolí ohraničeno výstražnými páskami a cedulemi se zákazem vstupu.

„Celou situaci kolem této stavby řešíme s církví a s lounským stavebním úřadem. Samozřejmě, že se obáváme nejhoršího. Již v loňském roce jsme uskutečnili řadu opatření, abychom zamezili zatékání vody pod základy kostela a vyčistili jsme okolní hřbitov. Víc proto nemůžeme udělat,“ komentoval stav starosta Rané Jaroslav Veselý. „Nový postoloprtský farář Josef Peňas společně s litoměřickou diecézí, se kterým na této akci spolupracujeme, projevil velký zájem o to, aby se památka zachránila. V současné době zde probíhají speciální měření,“ dodal Veselý.
„Kostel kontrolovala naše pracovnice Renata Srkalová. Vlastník, římsko-katolická církev, na kontrolní prohlídce před týdnem předložil stanovisko statika, že zřícení nehrozí. Trhliny v objektu kostela vlastník monitoruje. Pozornost tomu bude nadále věnovat i ze strany stavebního úřadu,“ potvrdila vedoucí odboru stavebního úřadu a životního prostředí Městský úřad Louny Miloslava Kalivodová.
Hřbitovní zeď i vstup do kostela je ohraničen výstražnou páskou a cedulemi se zákazem vstupu. Foto: Pavel Macák

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz


Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video