Neutopí se zastupitelé v kanalizaci?

Jan Vnouček 2014-02-18 11:43:00

Blšany – Najít firmu, která by eventuálně provozovala budoucí kanalizační síť ve městě. To je pro úkol blšanského starosty Petra Bukáčka, který mu uložili jeho zastupitelé. Zároveň má zjistit, jak ekonomicky vychází její provozování v okolních obcích.

To vše v reakci na výsledek nedávno vyhodnocené ankety, kde většina občanů své radnici jasně vzkázala, že si v místní části Blšany přejí vybudovat kanalizaci, a to gravitačního typu. Ta je však ze všech nabízených možností stavebně a investičně nejnáročnější. Vzhledem k vysokým investičním nákladům, které činí odhadem 36 miliónů korun, a relativně nižší velikosti obce je také pravděpodobné, že Severočeské vodovodní společnosti (SVS) nerentabilní dílo odmítne převzít a provozovat.
Městské konšele nyní čeká těžké rozhodování, zda se ztotožnit s názorem většiny občanů, nebo jít proti němu a vybrat pro město levnější tlakovou kanalizaci. Ta by odhadem stála pouze 13 miliónů a radnice by ji zřejmě bez problémů předala SVS. Teprve až vyřeší tuto otázku, mohou zadat vypracování projektové dokumentace ke zvolené variantě.
„Neschválíme přece vydání 1,8 miliónu korun na projektovou dokumentaci, když nevíme, co a jak,“ obhajuje opatrnost v  rozhodování Bukáček, který je příznivcem levnější možnosti.
Plán rozvoje vodovodů a kanalizací Ústeckého kraje navrhuje v Blšanech po roce 2016 intenzifikaci stávajících septiků na mikročistírny. Podle něj není v obci investičně a provozně výhodné budovat čistírnu odpadních vod a kanalizační síť.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video