Neutopí se zastupitelé v kanalizaci?

Jan Vnouček 2014-02-18 11:43:00

Blšany – Najít firmu, která by eventuálně provozovala budoucí kanalizační síť ve městě. To je pro úkol blšanského starosty Petra Bukáčka, který mu uložili jeho zastupitelé. Zároveň má zjistit, jak ekonomicky vychází její provozování v okolních obcích.

To vše v reakci na výsledek nedávno vyhodnocené ankety, kde většina občanů své radnici jasně vzkázala, že si v místní části Blšany přejí vybudovat kanalizaci, a to gravitačního typu. Ta je však ze všech nabízených možností stavebně a investičně nejnáročnější. Vzhledem k vysokým investičním nákladům, které činí odhadem 36 miliónů korun, a relativně nižší velikosti obce je také pravděpodobné, že Severočeské vodovodní společnosti (SVS) nerentabilní dílo odmítne převzít a provozovat.
Městské konšele nyní čeká těžké rozhodování, zda se ztotožnit s názorem většiny občanů, nebo jít proti němu a vybrat pro město levnější tlakovou kanalizaci. Ta by odhadem stála pouze 13 miliónů a radnice by ji zřejmě bez problémů předala SVS. Teprve až vyřeší tuto otázku, mohou zadat vypracování projektové dokumentace ke zvolené variantě.
„Neschválíme přece vydání 1,8 miliónu korun na projektovou dokumentaci, když nevíme, co a jak,“ obhajuje opatrnost v  rozhodování Bukáček, který je příznivcem levnější možnosti.
Plán rozvoje vodovodů a kanalizací Ústeckého kraje navrhuje v Blšanech po roce 2016 intenzifikaci stávajících septiků na mikročistírny. Podle něj není v obci investičně a provozně výhodné budovat čistírnu odpadních vod a kanalizační síť.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz


ÚČETNÍ - paveldvorsky.cz s.r.o. Žatec

Přijmeme účetní, praxe 5 a více let, nástupní plat 30.000 - 38.000 Kč. Benefity: penzijní připojištění, služební telefonní číslo, stravenkový paušál, možnost práce na home-office.
Kontakt: Ing. Pavel Dvorský Ph.D.
Tel.: 415210415
WWW: https://paveldvorsky.cz/
E-mail: info@paveldvorsky.cz


ZÁSTUP DO RECEPCE, PRÁDELNY - Domov pro seniory v Žatci

Práce na DOHODU O PROVEDENÍ PRÁCE, vhodné i pro příjemce důchodu.
Kontakt: Ing. Eva Hajná
Tel.: 739 429 601
E-mail: hajna@dpszatec.cz

Poslední videa

Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video
Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video