Krajští radní schválili nákup zámku v Peruci

Pavel Macák 2014-02-26 01:09:00

Ústí nad Labem, Peruc – Rozhodnout o nákupu pozemku a budovy zámku na Peruci do vlastnictví Ústeckého kraje, kde kraj provozuje Galerii Emila Filly, doporučila minulý týden rada Ústeckého kraje zastupitelům ke schválení.

Podle informací zástupkyně realitní společnosti Naxos Jany Bryndové je první kolo výběrového řízení na prodej zámku v Peruci odloženo z 18. února na 11. března. Stalo se tak patrně proto, že Ústecký kraj má velký zájem o koupi tohoto objektu, ale nákup musí schválit zastupitelstvo kraje. Současní vlastníci nabízejí zámek za 15 milionů korun.
Technický stav zámku je uspokojivý, s ohledem na jeho velikost však lze předpokládat budoucí náklady na jeho obnovu v objemu zhruba 128 milionů korun. Obnova by probíhala etapově, v průběhu několika let a se zapojením externích finančních zdrojů. Roční náklady na provoz jsou předpokládané ve výši 2,6 milionu korun. Využití objektu by bylo víceúčelové, kulturně společenské a jako depozitář Oblastního muzea v Lounech či stálého knižního konzervačního fondu Severočeské vědecké knihovny v Ústí nad Labem.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video