Kostel dostává dřevěné protézy

Jan Vnouček 2014-03-13 09:59:00

Nepomyšl – Rekonstrukce kostela svatého Mikuláše v Nepomyšli vstoupila do jedné ze svých nejdůležitějších fází. Pracovníci plzeňské firmy Pegisan, která se specializuje na opravy objektů památkového charakteru, se tam nedávno pustili do obnovy poškozené dřevěné konstrukce střechy.

Restaurátory, kteří zafixovali a dočasně snesli umělecky a historicky cenné prvky stropu nyní ve svatostánku vystřídali tesaři. Ti provádějí technicky náročnou výměnu a protézování (nahrazování) ztrouchnivělých a hmyzem poškozených částí pozednic, masivních střešních trámů a krokví. Podle projektu postupně obnoví i část půdních prken. Poté nastoupí pokrývači a vymění střešní krytinu. I. etapa opravy objektu by měla být dokončena do konce května. Nezahálejí ale ani na nepomyšlské radnici, kde vyhlásili výběrové řízení už na 2. etapu rekonstrukce svého kostela, a to na opravu vnějšího pláště budovy.
Na snímku zaměstnanec Pegisanu čistí nadezdívku pro uložení nové pozednice. Více pohledů na rekonstrukci střešní konstrukce kostela sv. Mikuláše najdete ve fotogalerii.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video