Kostel dostává dřevěné protézy

Jan Vnouček 2014-03-13 09:59:00

Nepomyšl – Rekonstrukce kostela svatého Mikuláše v Nepomyšli vstoupila do jedné ze svých nejdůležitějších fází. Pracovníci plzeňské firmy Pegisan, která se specializuje na opravy objektů památkového charakteru, se tam nedávno pustili do obnovy poškozené dřevěné konstrukce střechy.

Restaurátory, kteří zafixovali a dočasně snesli umělecky a historicky cenné prvky stropu nyní ve svatostánku vystřídali tesaři. Ti provádějí technicky náročnou výměnu a protézování (nahrazování) ztrouchnivělých a hmyzem poškozených částí pozednic, masivních střešních trámů a krokví. Podle projektu postupně obnoví i část půdních prken. Poté nastoupí pokrývači a vymění střešní krytinu. I. etapa opravy objektu by měla být dokončena do konce května. Nezahálejí ale ani na nepomyšlské radnici, kde vyhlásili výběrové řízení už na 2. etapu rekonstrukce svého kostela, a to na opravu vnějšího pláště budovy.
Na snímku zaměstnanec Pegisanu čistí nadezdívku pro uložení nové pozednice. Více pohledů na rekonstrukci střešní konstrukce kostela sv. Mikuláše najdete ve fotogalerii.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

SAMOSTATNÁ ÚČETNÍ - LOUNY

Jsme fandové digitálního účetnictví, umělé inteligence a moderních technologií a do naší lounské kanceláře hledáme novou posilu pro stálou nebo nárazovou spolupráci externí nebo interní formou. Předchozí zkušenost s účetnictvím je nutná, moderní technologie zaškolíme a zvládneme společně. Požadujeme ochotu učit se novým věcem, pozitivní, zodpovědný a aktivní přístup.
Tel.: 777197823
E-mail: info@arelas.cz


VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video