Zpomalte. U polikliniky se bude měřit

Veronika Salášková 2011-08-01 00:16:00

Žatec – Sundat nohu z plynu by měl řidiče v brzké době přimět nový radar, který bude měřit rychlost před poliklinikou. O jeho zakoupení a instalaci rozhodla rada města v pondělí 18. července. Radarový měřič rychlosti DR400S zakoupí od Jiřího Darebníčka z Kostelce za necelých 80 tisíc korun.

„Kupní smlouva na zakoupení radaru bude uzavřena do 14 dnů, předpokládám, že do konce prázdnin bude radar umístěn,“ sdělil vedoucí odboru dopravy Jiří Dob-ruský. Pozice pro jeho umístění nebyla vybrána na základě nějakých stížností občanů, místo bylo vybráno s ohledem na frekvenci vozidel a chodců v ulici Husova. Měřit bude rychlost aut jedoucích směrem dolů do centra města. Přesné místo, tedy konkrétní sloup veřejného osvětlení pro jeho zasazení, bude teprve vybráno. Radar bude pouze ukazovat rychlost projíždějícího vozidla a v případě překročení nejvyšší povolené rychlosti bude řidiče upozorňovat změnou barvy a nápisem ZPOMAL.
„Fotografie radar pořizovat nebude, bude ale zpracovávat statistiku dopravy, tedy počet projíždějících vozidel a jejich rychlost. Na základě získané statistiky pak lze případně uvažovat i o jiných dopravních opatřeních v měřeném úseku,“ vysvětlil Jiří Dobruský.
Radar nebude na tomto místě umístěn trvale, ale bude se přemisťovat dle aktuálních potřeb. Město má ještě jeden obdobný radar, který je nyní umístěn v ulici Pražská, ale tento radar již technicky zcela nevyhovuje.

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video