Zpomalte. U polikliniky se bude měřit

Veronika Salášková 2011-08-01 00:16:00

Žatec – Sundat nohu z plynu by měl řidiče v brzké době přimět nový radar, který bude měřit rychlost před poliklinikou. O jeho zakoupení a instalaci rozhodla rada města v pondělí 18. července. Radarový měřič rychlosti DR400S zakoupí od Jiřího Darebníčka z Kostelce za necelých 80 tisíc korun.

„Kupní smlouva na zakoupení radaru bude uzavřena do 14 dnů, předpokládám, že do konce prázdnin bude radar umístěn,“ sdělil vedoucí odboru dopravy Jiří Dob-ruský. Pozice pro jeho umístění nebyla vybrána na základě nějakých stížností občanů, místo bylo vybráno s ohledem na frekvenci vozidel a chodců v ulici Husova. Měřit bude rychlost aut jedoucích směrem dolů do centra města. Přesné místo, tedy konkrétní sloup veřejného osvětlení pro jeho zasazení, bude teprve vybráno. Radar bude pouze ukazovat rychlost projíždějícího vozidla a v případě překročení nejvyšší povolené rychlosti bude řidiče upozorňovat změnou barvy a nápisem ZPOMAL.
„Fotografie radar pořizovat nebude, bude ale zpracovávat statistiku dopravy, tedy počet projíždějících vozidel a jejich rychlost. Na základě získané statistiky pak lze případně uvažovat i o jiných dopravních opatřeních v měřeném úseku,“ vysvětlil Jiří Dobruský.
Radar nebude na tomto místě umístěn trvale, ale bude se přemisťovat dle aktuálních potřeb. Město má ještě jeden obdobný radar, který je nyní umístěn v ulici Pražská, ale tento radar již technicky zcela nevyhovuje.

Komentáře

Nabídky práce

Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video