Hádka o hlínu v Dukelské ulici

Jan Vnouček 2014-04-08 10:11:00

Podbořany – Novou ornici navezla minulý týden firma Toman – inženýrské sítě na zelené plochy sídliště v ulici Dukelská. V reakci na reklamaci města Podbořany tak překryla nekvalitní zeminu, kterou sem navezla předtím. Radnici to ale nestačí a požaduje odvoz původní písčité, kamenité a zapáchající hlíny a úplně nové založení záhonů.

„Pouhé dosypání nám rozhodně nestačí. Hned jsem informovali generálního dodavatele stavby Skansku, že si přejeme, aby při úpravě zelených ploch bylo postupováno přesně podle českých státních norem. A Skanska s námi souhlasí. Proto musí subdodavatel všechno znovu skrýt, utužená hlína se musí zorat a pak se tam teprve může navést nová kvalitní ornice. Akce tedy rozhodně uzavřena není,“ odmítá přijmout provedenou nápravu starosta Radek Reindl.
„Dělali jsme revitalizaci sídliště, aby zelené plochy vypadaly lépe než předtím. Proto chceme, aby všechny kroky probíhaly pod dohledem našich pracovníků z odboru životního prostředí. Chceme znát složení zeminy, kterou tam navážejí, chceme znát složení travní směsi, kterou tam vysejí, a chceme, aby byla vyseta přesně podle norem v množství 20 gramů na m2. A jestli si někdo myslí, že ošidí město, tak to se mýlí,“ útočí Reindl na svého politického oponenta Lea Peterku, jednatele společnosti Toman.
Starosta ale odmítá, že by opakovaná reklamace města souvisela s předvolebním bojem. „Není to zbytečná buzerace, ani to nijak nesouvisí s tím, že nás Peterka kritizuje. My naše požadavky neměníme, jsou pořád stejné a jestli to subdodavatel nechce a neumí dělat, ať to nedělá a přenechá to nějaké odborné firmě, která to umí,“ doporučuje představitel města.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video