O Kopec se v létě podělí plynaři a vodaři

Jan Vnouček 2014-04-09 00:21:00

Podbořany – Už v červenci by se mělo začít s plynofikací podbořanské lokality Na kopci. Protože zde ale chtějí kopat  i „vodaři“, kteří se chystají na kanalizační řad, rozdělí se investiční akce na dvě etapy. Radnici přivedení zemního plynu k domácnostem v této části města přijde na 2, 86 miliónu korun. Zakázku díky nejnižší nabídnuté ceně ve výběrovém řízení získala společnost Stamoza z Chebu. „

Náš odbor investic domluvil s dodavatelem, že se akce rozdělí na dvě etapy. Ještě letos uděláme páteřní řád v ulicích Partyzánská a Cyrila a Metoděje. Práce by měly začít v červenci a do září by mohlo být hotovo,“ seznamuje s dohodou starosta Radek Reindl.  „Udělali bychom to najednou, ale okolo katolického kostela směrem ke staré radnici budou Severočeské vodárny a kanalizace letos realizovat kanalizaci, takže tam plynové přípojky doděláme až příští rok,“ dodává.
Na nový povrch si ale komunikace v těchto ulicích budou muset ještě počkat. „Ty se udělají, až tam budou všechny sítě v zemi,“ vysvětluje starosta.
Lokalita Na kopci je v rozvoji technické infrastruktury za ostatními částmi města Podbořany pozadu. Jejímu zasíťování bránila hustá a nestabilní síť podzemních chodeb. Historická důlní díla ale loni zavezl a zasanoval Palivový kombinát.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video