Vejdou se snad všechny. S odmítáním dětí je konec

Jan Vnouček 2014-04-15 11:47:00

Podbořany – Druhou největší mateřinkou na okrese se na podzim stane Mateřská škola Bratří Čapků v Podbořanech. Od nového školního roku by jí díky právě vznikající přístavbě mohlo navštěvovat až 132 předškoláčků. Ty budou rozděleny do pěti tříd. Větší je pouze šestitřídní MŠ Alergo Žatec.

„Ano, počítáme s tím, že se nová přístavba stihne včas dokončit a od září už bude v provozuschopném stavu. Při zápisu tak díky tomu můžeme do dvou nových tříd přijmout navíc až 48 dětí,“ potvrzuje ředitelka instituce Michaela Beranová radostnou zprávu, že podbořanské školky letos nebudou muset předškoláčky z kapacitních důvodů odmítat.
S navýšením počtu dětí musí ale školka rozšířit i svůj pedagogický sbor. „Zatím jsme před zápisem, takže nevíme, kolik nových dětí přijde. Když ale překročíme kapacitu 125 míst, tak budeme muset přijmout 3 až 4 nové učitelky,“ upřesňuje direktorka. Podle jejích slov jsou to ale příjemné starosti. „Nejdřív jsem se toho trochu obávala, ale teď vidím, že bude z koho vybírat,“ dodává. S více malými strávníky souvisí i rozšíření školní kuchyně. Do ní se ale nové síly nehledají, vše se zvládne s dosavadními pracovnicemi.
Mateřské školce Bratří Čapků v Podbořanech tak po letních prázdninách přibude jedno velké křídlo.„Už se na to moc těšíme a jsme rádi, že město rozšiřuje kapacitu předškolního vzdělávání a tím myslí i na budoucnost svých základních škol,“ shrnula své pocity Beranová.
Dvoupatrová přístavba Mateřské školy Bratří Čapků už má jasné obrysy. Lounská firma Josef Brabec Amigo město Podbořany ujistila, že začátkem září si zde místo zedníků budou hrát děti. Její pracovníci zde minulý týden již dokončovali hrubou stavbu a prováděli vnitřní elektro a topenářské instalace.  Chtěli se také pustit do pokrývání hotové střešní konstrukce lehkou plechovou krytinou. „Termín samozřejmě dodržíme,“ ujistil stavbyvedoucí stavební společnosti, který však odmítl prozradit své jméno.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video