Cyklostezka dostala posezení

Otto Urma 2014-04-25 00:39:00

Žatec – Na nedávno vzniklém úseku cyklostezky Ohře finišují poslední dokončovací práce. Přibylo zde vybavení odpočinkových míst a odpadkové koše. V budoucnu se počítá také s osvětlením stezky.

Úsek cyklostezky byl vybudován v závěru loňského roku. Měří kilometr a vede od uhelných skladů k lávce pro chodce přes řeku. Před nedávnem byla stezka osazena informačními tabulemi, v minulém týdnu zase podél ní nainstalovali pracovníci lavičky a stoly pro odpočinek a také odpadkové koše. Vznikla zde tak celkem tři odpočinková místa. Pořízení mobiliáře město vyšlo na bezmála 500 tisíc korun. V závěru roku se podél cyklostezky plánuje také vybudování veřejného osvětlení. Počítá se také se zřízením tzv. broukoviště věnovaného chráněnému brouku páchníkovi.
Vedení města by rádo pokračovalo v budování cyklostezky. Chce proto v letošním roce požádat o dotaci na výstavbu úseku, který naváže na ten stávající. Povede od lávky u koupaliště až k železničnímu mostu u Libočan. Žádost o finance bude směřovat tam, kde již uspělo s první částí stezky, na Státní fond dopravní infrastuktury.

Napsal(a): Otto Urma

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video