Letos asi naposledy budou praskat školky ve švech

Pavel Macák 2014-05-02 01:08:00

Louny, Postoloprty – Předposlední dubnovou středu se v devíti mateřských školách v Lounech konal zápis předškolních dětí pro následující školní rok. Volných míst v těchto zařízeních bude zhruba dvě stě. Vloni nastoupilo do mateřských škol 193 dětí. Do lounských mateřských škol může nyní docházet celkem 757 dětí, z toho jednasedmdesát jich navštěvuje Soukromou mateřskou školu Mateřinka.

V Postoloprtech se zápis do čtyřtřídní mateřinky s kapacitou 110 dětí uskutečnil již před několika dny. „Nyní řešíme společně s ředitelkou Petrou Coufalovou menší problém. K zápisu totiž přišlo celkem 47 rodičů s dětmi, přičemž umístit lze od nového školného roku pouze pětatřicet dětí. Některé z těch, které se k zápisu dostavily, jsou mladší tří let a na umístění si budou muset ještě počkat, ale stejně musíme řešit osm dětí. Na jednání jsme proto pozvali rodiče těch dětí, které by měly nastoupit příští rok do první třídy, a navrhli jsme jim umístění do předškolní třídy, kterou máme zřízenu při základní škole. Ze šesti rodičů, kteří se dostavili, čtyři souhlasili a zbývající se zatím rozhodují,“ uvedl místostarosta Miroslav Solar.
Umístění dětí do přípravné třídy není v postoloprtech nic neobvyklého. Rodiče přivedou předškoláka ráno do školní družiny, od osmi do dvanácti hodin probíhá výuka formou her a po obědě mohou děti zůstávat v družině. „Udělali jsme si demografický průzkum a zjistili jsme, že již jen letošní rok je, co do počtu dětí, problematičtější. Již příští rok se počet tříletých, které by mohly k zápisu přijít, se podstatně sníží a obávám se, že v následujících letech bude školka jen málo vytížená,“ dodal Solar.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video