Kdo podal návrh na neplatnost voleb se už ví, ale jak to bylo doopravdy?

Pavel Macák 2014-12-03 08:02:00

Postoloprty – Klubko předvolební záhady se nyní podařilo rozplést policistům postoloprtského oddělení. Tam totiž podal trestní oznámení bývalý starosta Václav Ibl na neznámého pachatele, který zneužil jeho jméno a 24. října podal na Krajský soud návrh na neplatnost hlasování a neplatnost voleb. V něm se konstatovalo, že „…volební strany č. 8 Občané pro město a venkov – nezávislí vyhrála neoprávněně, neboť používala v předvolební kampani rasisticky zaměřená hesla proti nepřizpůsobivým občanům našeho města…“. Václav Ibl se proti tomu okamžitě ohradil a požádal Krajský soud, aby okamžitě toto podání návrhu odložil, protože on toto tento návrh k soudu nepodával. To se také stalo a Krajský soud v Ústí nad Labem 29. října svým usnesením řízení zastavil.

Téhož dne se na policejní oddělení v Postoloprtech dobrovolně dostavil s podáním vysvětlení bývalý místostarosta Miroslav Solar, protože se domnívá, že se také stal obětí podvodného jednání někoho, kdo zneužil jeho osobu k podání stížnosti na průběh voleb. Solar uvedl, že jeho volební sdružení se dohodlo těsně po volbách s Miroslavem Krbcem, Luborem Andreasem, Rostislavem Michalčíkem a Lenkou Kováčovou, že podá návrh na zneplatnění voleb. „Tento návrh jsme chtěli podat, abychom oddálili z taktických důvodů konání ustavujícího zastupitelstva,“ uvedl Solar. S Andreasem pak společně sepsali návrh na neplatnost voleb a Solar jej měl 24. 10. ráno odvézt na Krajský soud.

Více informací najdete v tištěném vydání Lounského pressu, který vychází dnes 3. prosince.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

SAMOSTATNÁ ÚČETNÍ - LOUNY

Jsme fandové digitálního účetnictví, umělé inteligence a moderních technologií a do naší lounské kanceláře hledáme novou posilu pro stálou nebo nárazovou spolupráci externí nebo interní formou. Předchozí zkušenost s účetnictvím je nutná, moderní technologie zaškolíme a zvládneme společně. Požadujeme ochotu učit se novým věcem, pozitivní, zodpovědný a aktivní přístup.
Tel.: 777197823
E-mail: info@arelas.cz


VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video